מבזקים

גנץ: נתניהו מפלג ומשניא רק כדי לשלוט

6A5148CF-6076-4A15-9921-03F01F0CAC0D

בעוד שההפגנות לא רק שאינן דועכות אלא דווקא מתעצמות ומתרחבות הן בכמות המשתתפים, הן בפיזורם ברחבי הארץ ובעיקר בגיוון הרכבם האנושי, האידיאולוגי, הכלכלי, התרבותי והחברתי של משתתפיה, נתניהו סופג נחיתה מתמשכת בתמיכה הציבורית בסקרים.

 

גם ממשלתו מתערערת כשבני גנץ וגבי אשכנזי אינם מניחים לביבי להמשיך להתייחס אליהם ולמפלגתם כסרח עודף בזוי. השניים החליטו שזהו זה. לא מוותרים יותר לביבי ומפסיקים להיות הסמרטוטים שלו.

 

גנץ הבהיר בסוף השבוע שאין לו שום כוונה ללכת הביתה וכי הוא נחוש מתמיד להמשיך חרף הנסיגה בסקרים. מרבית הקולות שברחו לכחול לבן דילגו לנפתלי בנט או שהלכו חזרה ליאיר לפיד. אלא שסקרי עומק מצביעים על רצון כמוס של מאות אלפים לשוב לתמוך בגנץ אם רק יוכיח נחישות ועמידה על עקרונות.

 

היום פורסמו הקלטות של דברים שאמר גנץ לתומכיו ובהם הוא תוקף החריפות את נתניהו מבלי לנקוב בשמו. גנץ אמר:

כך נשמע גנץ אומר, “אני חושב שזה לא בסדר שיש ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, אני לא משנה את דעתי. אני לא מפלג בשביל לשלוט ואני לא משניא אף אחד כדי לחזק את הבייס שלי”.

.

“תאמרו לעצמכם מי נוהג אחרת – מי משניא כדי לחזק את הבייס ומי מפלג כדי לשלוט”, דברי בני גנץ.

.

בינתיים לא ברור מתי תתכנס הישיבה הבאה של הממשלה זאת בשל אי הסכמה על סדר היום. נתניהו מחפש כל דרך להפר את ההסכם הקואליציוני מתוך כוונה ללכת לסבב בחירות נוסף. במקביל מנסים הנדל והאוזר לדחות את המועד האחרון להעברת תקציב מה-25 בחודש זה לאוקטובר.

.

נתניהו מנסה להקים ממשלת 61 תוך הצעת הרים וגבעות לאנשי אופוזיציה אפשריים, בינתיים בלי הצלחה.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן