מבזקים

כתב אישום חמור נגד בעלי ״יס פלאנט״ גרידינגר

456B9E98-335C-4A0C-BCC2-F73A64416B67

 רשות התחרות כתב אישום נגד מוקי גרידינגר וחברת פורום פילם בעבירה של הפרת תנאי מיזוג בנסיבות מחמירות • על פי כתב האישום, הנאשמים סירבו באופן שיטתי לספק סרטים לבית הקולנוע לב תל אביב

כתב אישום הוגש היום נגד מוקי גרידינגר, הבעלים של רשת יס פלאנט ורב חן, והבעלים של חברת מסכי הקולנוע מהגדולות בעולם. המהלך שננקט בעדי הרשות לתחרות בתום חקירה שארכה כשנתיים. 
.
כתב האישום נגד גרידינגר וחברת פורום פילם מייחס לנאשמים עבירה של הפרת תנאי מיזוג בנסיבות מחמירות זאת בטענה שסירבו באופן שיטתי לספק סרטים לבית הקולנוע לב תל אביב אשר מתחרה בבית קולנוע רב-חן דיזינגוף, המצוי בבעלות גרידינגר.
.
בהודעת הרשות הממשלתית נאמר עוד:

פורום פילם מפיצה סרטים של חלק מהאולפנים הגדולים של הוליווד לבתי קולנוע. מר גרידינגר משמש כמנכ”ל ובעל מניות משמעותי בחברת Cineworld – מחברות הקולנוע הגדולות ביותר בעולם. Cineworld שולטת גם בפורום פילם וגם ברשתות בתי הקולנוע יס פלאנט ורב-חן.

בשנת 2010 אישרה רשות התחרות, בכפוף לתנאים, מיזוג בין פורום פילם לבין א.ד. מטלון ושות’ בע”מ. כתוצאה מהמיזוג פורום פילם החזיקה בזכויות להפצה בלעדית של שלושה מתוך שישה אולפני המייג’ורס, אולפני סרטים גדולים בהוליווד ( Walt Disney Pictures, Sony Pictures Entertainment, Twentieth Century Fox). בשנת 2018 עברה לפורום פילם גם ההפצה של Paramount Pictures.

בעת בדיקת המיזוג התעורר חשש לפיו פורום פילם תוכל לאחר המיזוג לפגוע בבתי קולנוע המתחרים בבתי הקולנוע הקשורים אליה (רב-חן ויס פלאנט) בכך שתסרב לספק לבתי הקולנוע המתחרים סרטים מבית היוצר של האולפנים הגדולים אותם היא מפיצה בבלעדיות. אישור המיזוג הותנה בתנאי שנועד להפיג את החשש התחרותי. בהתאם לתנאי פורום פילם מחויבת לספק סרטים שהופצו על ידה בתפוצה רחבה גם לבתי קולנוע מתחרים.

על פי כתב האישום, פורום פילם סירבה, באופן שיטתי על פני השנים 2015 – 2019, לספק סרטים לבית קולנוע לב תל אביב, המתחרה בבית קולנוע רב-חן דיזינגוף שנמצא בסמוך לו. במרבית המקרים המתוארים בכתב האישום מדובר בסרטי ילדים אשר רשת לב ביקשה להקרין בקולנוע תל אביב.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן