מבזקים

המדינה תערער על החלטת בג״צ למנוע הריסת בית מחבל

51FBBBAB-037D-4165-A44F-5FE41DB9B81C

שר הביטחון, בני גנץ, הביע הסתייגות מהחלטת בג”ץ למניעת הריסת בית המחבל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל הריסת הבית נאסרה הואיל ומשפחתו מתגוררת בבית זה ואין אפשרות הנדסית להפריד בין חדרו של המחבל לדיירים האחרים בבניין.
.
“כמובן שנכבד כל פסיקה של בג”ץ, אך פסק הדין שביטל את צו הריסת ביתו של המחבל שהרג את עמית בן יגאל ז”ל מצער מאוד”.

“הריסת בתים לצורכי הרתעה היא כלי חשוב במלחמה בטרור. לכן, הנחיתי את גורמי המקצוע במשרד הביטחון לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בכדי שיגיש בקשה לדיון נוסף בפסק הדין”, דברי גנץ.

.

 

ולעומת זאת יושב ראש מרץ ניצן הורוביץ מרוצה מן ההחלטה:

 

״צודקים שופטי בג״צ, אין הצדקה להרס בתי משפחה של מחבלים ואין בזה הרתעה, כך גם קבע צה״ל בעבר.

‏.

״זו נקמנות, ענישה עיוורת, שרק מלבה את האש. משפחתו וילדיו של המחבל לא היו מעורבים ולא מואשמים בשום צורה ואין סיבה להענישם.

*מביש שגנץ מצטרף למקהלת המתלהמים בימין. זה לא יביא לו חצי קול.*״

.

 

וזו תגובת נפתלי בנט:

“החלטת בג”ץ דוקרת את העין. אני שואל את השופטים מזוז וקרא, מה חשבתם?” עוולה שהיא כל-כך קיצונית, כל-כך דוקרת את העין, כל-כך דוקרת את הלב, שאתה לא יכול כמעט לעכל את זה. כזאת עוולה היא פסיקת בג”ץ היום, שלא להרוס את בית הרוצח של הלוחם עמית בן יגאל, זכרו לברכה. לוחם צה”ל שנפל בהיותי שר הביטחון, היחיד שנפל בתקופה הזו”, אמר בנט.

הוא טען כי “זה עולם הפוך, עולם של סדום ועמורה. עולם שצדיק ורע לו, רשע וטוב לו. עולם ששופטי בג”ץ מרחמים על משפחת הרוצח, על הקירות, על התמונות, על השולחנות בבית של הרוצח, כשהם לא רואים את הלוחם שנפל”.

“עמית בן יגאל שהוא בן יחיד לאביו ברוך. שוחחתי עם ברוך דקות אחרי הפסיקה. ברוך באותו הזמן היה בבית העלמין ליד קבר בנו והוא פשוט בכה. הוא הוריד את הדגל לחצי התורן. הוא היה שם לבד. הוא דיבר על ההשפלה, על העוולה”, הוסיף בנט.

,אני שואל את השופטים מזוז וקרא, מה חשבתם? איפה התנתקתם מהדבר הכל-כך טבעי שמסביר לנו מה טוב, מה רע. מכילים *מערכת מעוותת של “זכויות אדם” במירכאות על הרעים”, סיכם.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן