קאמלה האריס נשואה ליהודי ותומכת נלהבת של ישראל

המועמדת של ג׳ו ביידן לתפקיד סגנית הנשיא, אם ייבחר, היא קאמלה האריס. סנטורית נמרצת מקליפורניה בת 55, בעבר התובעת של המדינה, נשואה לעורך דין יהודי ותומכת נלהבת של ישראל.

 

האריס היא בת להורים ממוצא הודי וג׳מייקני ובכך עמד ביידן בהבטחתו לרוץ עם מועמדת אישה וממוצא אפרו אמריקני.

 

האריס מצדדת בפתרון שתי המדינות, מאמינה בברית ההדוקה בין ישראל לארצות הברית, אך גם בשלטון פלסטיני עצמאי ובחידוש הסכם הגרעין עם איראן. היא דרשה לא אחת מישראל לשמור על אובייקטיביות ולהמנע ממעורבות לטובת הרפובליקנים במאבק הפוליטי הפנימי.

 

היא נפגשה גם עם נתניהו אך הוא כהרגלו יפעל שוב למען טראמפ בבחירות לנשיאות בנובמבר. בינתיים, לביידן יתרון דו סיפרתי בסקרים אבל עד לבחירות הכל יכול להשתנות בעיקר כשפוטין, ג׳ונסון ונתניהו יפעלו למענו בגלוי ובהסתר.

 

 

אם ביידן ייבחר, זו תהיה מקפצה מצויינת להאריס שכן אפשר שיפרוש בתום קדנציה אחת בלבד. בכל מקרה, מדובר בצמד דמוקרטי פרו ישראלי מובהק.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

 

שיתוף:
מאמר קודםגנץ יישאר בבית החולים עד לשבוע הבא
המאמר הבאלפי הסקרים נתניהו ייפרד מכסאו בנשיקה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.