משרד הבריאות מזהיר את הציבור מאחד, דני וידיסלבסקי

משרד הבריאות פירסם אזהרה לציבור – מפני פרסומי דני וידיסלבסקי  – על ""חיסון מנטלי לקורונה"/ "קורס הישרדות קורונה".

.

בעקבות פרסומי דני וידיסלבסקי ברשת האינטרנט, ערוצי ווטסאפ, טלגרם, יוטיוב ופייסבוק בנושא נגיף הקורונה ודרכים להתמודדות, הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום במשרד הבריאות מבקשת להודיע כדלקמן:
.
1.     דני וידיסלבסקי אינו מוסמך לעסוק ברפואה או מקצוע בריאות כלשהו.  המידע הניתן על ידו או בפרסומיו אינו יכול להנחות הציבור בכל הקשור להתמודדות עם נגיף הקורונה או  כהמלצה או הוראה רפואית.
2.     בפרסומיו, מתיימר וידיסלבסקי לייעץ לציבור הנרשמים, תמורת תשלום כספי, כיצד למנוע הידבקות בנגיף הקורונה, לטפל באספקטים שונים במקרה של הדבקות.

3.     אין למידע ובייעוץ הניתן על ידי וידיסלבסקי בפרסומיו למכירת תכנית וסדנאות "חיסון המנטלי לקורונה" ו/או "קורס הישרדות קורונה"-  כל בסיס מדעי ורפואי, והוא אינו יכול לשמש תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר.

4.     המסרים המעודדים רכישת תכניתו, משדרים מסר המטעה את הצרכנים ויוצרים "אשליית בדיקה וחיסון".  מפרסומיו עולה חוסר הבנה רפואית לגבי משמעות ומטרת הטיפול התרופתי במחלות ובנגיף הקורונה בפרט.

5.     הרוכשים תכנית זו  עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, תוך הפרות תקנות החירום החוקיות והמלצות משרד הבריאות. בכך מהווים פרסום מסוכן ומטעה לבריאות הציבור.

6.     יתרה מזאת, תיתכן גם סכנה ישירה למשתמשים, ככל שאכן ידבקו בווירוס ויטופלו על פי הנחיות מר וידיסלבסקי ותכניותיו השונות ל"חיסון מנטלי"/"הישרדות קורונה"  עלולים להגיע לטיפול רפואי מתאים בשלב מאוחר מדי או מתקדם , ובמיוחד יש לכך חשיבות יתרה במחלה זו, שהינה דינמית.

7.      במסגרת פרסומיו וכחלק ממצגיו לצורך מכירת ושיווק "החיסון המנטלי" עשה מר דני וידיסלבסקי שימוש  בשמות וסימני לוגו של חברות ומוסדות אקדמיים להן הוא "ייעץ" לטענתו. כגון חברת זוגלובק, אוניברסיטת תל אביב, תאגיד השידור –כאן, והמועצה להשכלה גבוהה. לפי המידע שיש בידינו, גופים אלה מכחישים קשר למר וידיסלבסקי.

8.      לסיכום, פרסומיו יוצרים "אשליית בדיקה וחיסון". המשתמשים במוצר זה עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, תוך הפרות תקנות החירום החוקיות העדכניות והמלצות משרד הבריאות המתעדכנות בהתאם למידע בריאותי עדכני, ולסכן את עצמם.
9.     לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות  5400*  ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות במשרד הבריאות.

 

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםתוכנית גמזו: כניעה לחרדים והתעללות בשאר הישראלים
המאמר הבאיונה יהב בריאיון ל- MerkaziTV: כך היפלתי את עצמי וגם – חיפה בסכנת הרס ממשית
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.