מבזקים

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מאחד, דני וידיסלבסקי

E33876F7-2B34-4036-81DC-F7AC6A185562

משרד הבריאות פירסם אזהרה לציבור – מפני פרסומי דני וידיסלבסקי  – על “”חיסון מנטלי לקורונה”/ “קורס הישרדות קורונה”.

.

בעקבות פרסומי דני וידיסלבסקי ברשת האינטרנט, ערוצי ווטסאפ, טלגרם, יוטיוב ופייסבוק בנושא נגיף הקורונה ודרכים להתמודדות, הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום במשרד הבריאות מבקשת להודיע כדלקמן:
.
1.     דני וידיסלבסקי אינו מוסמך לעסוק ברפואה או מקצוע בריאות כלשהו.  המידע הניתן על ידו או בפרסומיו אינו יכול להנחות הציבור בכל הקשור להתמודדות עם נגיף הקורונה או  כהמלצה או הוראה רפואית.
2.     בפרסומיו, מתיימר וידיסלבסקי לייעץ לציבור הנרשמים, תמורת תשלום כספי, כיצד למנוע הידבקות בנגיף הקורונה, לטפל באספקטים שונים במקרה של הדבקות.

3.     אין למידע ובייעוץ הניתן על ידי וידיסלבסקי בפרסומיו למכירת תכנית וסדנאות “חיסון המנטלי לקורונה” ו/או “קורס הישרדות קורונה”-  כל בסיס מדעי ורפואי, והוא אינו יכול לשמש תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר.

4.     המסרים המעודדים רכישת תכניתו, משדרים מסר המטעה את הצרכנים ויוצרים “אשליית בדיקה וחיסון”.  מפרסומיו עולה חוסר הבנה רפואית לגבי משמעות ומטרת הטיפול התרופתי במחלות ובנגיף הקורונה בפרט.

5.     הרוכשים תכנית זו  עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, תוך הפרות תקנות החירום החוקיות והמלצות משרד הבריאות. בכך מהווים פרסום מסוכן ומטעה לבריאות הציבור.

6.     יתרה מזאת, תיתכן גם סכנה ישירה למשתמשים, ככל שאכן ידבקו בווירוס ויטופלו על פי הנחיות מר וידיסלבסקי ותכניותיו השונות ל”חיסון מנטלי”/”הישרדות קורונה”  עלולים להגיע לטיפול רפואי מתאים בשלב מאוחר מדי או מתקדם , ובמיוחד יש לכך חשיבות יתרה במחלה זו, שהינה דינמית.

7.      במסגרת פרסומיו וכחלק ממצגיו לצורך מכירת ושיווק “החיסון המנטלי” עשה מר דני וידיסלבסקי שימוש  בשמות וסימני לוגו של חברות ומוסדות אקדמיים להן הוא “ייעץ” לטענתו. כגון חברת זוגלובק, אוניברסיטת תל אביב, תאגיד השידור –כאן, והמועצה להשכלה גבוהה. לפי המידע שיש בידינו, גופים אלה מכחישים קשר למר וידיסלבסקי.

8.      לסיכום, פרסומיו יוצרים “אשליית בדיקה וחיסון”. המשתמשים במוצר זה עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, תוך הפרות תקנות החירום החוקיות העדכניות והמלצות משרד הבריאות המתעדכנות בהתאם למידע בריאותי עדכני, ולסכן את עצמם.
9.     לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות  5400*  ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות במשרד הבריאות.

 

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן