מבזקים

לא הלשנת? דינך 3,000 שקל קנס

20200728_100537

מליאת הכנסת אישרה את הארכת תקופת העבירות המנהליות בעניין הפרת בידוד ואי עטיית מסיכה. בקריאה שלישית תמכו בהצעה 30 חברי כנסת מול 14 שהתנגדו.

.

הצעת החוק קובעת עבירות מנהליות לחייבים בשהייה בבידוד, בגין הפרת חובת בידוד, דיווח על בידוד למשרד הבריאות ואיסור נסיעה בתחבורה ציבורית. וכן עבירת הפרת חובת עטיית מסיכה לכלל הציבור.

.

עפ”י הצעת החוק, עבירה על הפרת חובת בידוד, או הפרת איסור נסיעה בתחבורה ציבורית לחייב בבידוד, דינה קנס בסך 5,000 ₪. עבירה בגין אי דיווח על בידוד למשרד הבריאות, דינה קנס בסך 3,000 ₪. עבירת הפרת חובת עטיית מסיכה (לכלל הציבור), דינה קנס בסך 500 ₪.

הצעת החוק מסמיכה את הגורמים המוסמכים לפקח ולאכוף את העבירות. ההצעה מסמיכה את המשטרה, מפקחים מוסמכים מטעם משרדי הממשלה. ולגבי עטיית מסיכה, גם פקחים עירוניים.

.

ההצעה גם מסדירה את אופן ההסתייעות של חוקרים אפידמיולוגיים בגורמים מסייעים. המסייעים יעברו הכשרה מתאימה על מנת להתגבר על החוסר בכח אדם מיומן בביצוע החקירות. הוועדה הקפידה לשמור על האבחנה בין החוקר המוסמך, למסיע.

בשל פקיעת תוקף החוק ביום 31 לאוגוסט 2020, הוחלט לפצל את הצעת החוק, ולאשר חלק מההצעה שהדיון בו בוועדה הסתיים בקריאה שנייה ושלישית. ועדת העבודה והרווחה תמשיך לדון בחלק הנותר של הצעת החוק.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן