30 אנסים? הבלון שנופח מתרוקן במהירות

‏המשטרה הודיעה היום על כוונתה להעמיד לדין חמישה קטינים בפרשת  בת ה-16 השיכורה במלון באילת. וגם זה רחוק מלהיות סופי. ספק ענק אם היו שם חמישה אנסים.

 

בסוף לא 30 ולא בטיח. חמישה קטנים יואשמו וגם זה רק כי המשטרה  הגזימה והתקשורת ניפחה בלי פרופורציה.

.
כמו שזה נראה עכשיו, ספק גדול אם מי מהם בכלל יורשע באונס. המסקנה: שוב ושוב נדרשת זהירות יתר בצריכת התקשורת הישראלית. הגזמה, ניפוח, תגובת יתר של אינטרסנטים והפצת שקרים מטעמים אינטרסנטיים הפכו יסוד פסול שהפך מרכזי. זה קורה לא רק בקבוצות הווטסאפ השוליות המנוהלת בידי חולי רוח בפוטנציה, אלא גם מחלחלת אל הזרם המרכזי וכאן טמונה הסכנה הגדולה.

 

בקיצור: אל תאמינו לאף אחד – לפעמים תפקפקו אפילו באמונות שלכם ותבדקו אותן שוב ושוב אחת לפרק זמן. זה עוזר להישאר בשפיות מלאה בימי טירוף אלה.

.
רמי יצהר Rami Yitzhar,
עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםניר ברקת: שר האוצר נכשל ועליו להתפטר
המאמר הבאכולם מנצחים ורק מכבי מפסידה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.