המרד החרדי: בביתר עילית ציפצפו על נתניהו

כדבר הזה עוד לא היה: הקובעים בעיר החרדית ביתר עילית הודיעו כי החלטת נתניהו וקבינט הקורונה שלו אינה שווה אף לא את קליפת השום. הם הפרו את החוק ואת ההחלטה החוקית של הממשלה ופתחו את בתי הספר ומוסדות החינוך בעיר כאילו כלום.

 

המהלך מהווה סטירה מצלצלת בפרצופה של המדינה המצדיקה לפחות מהלכים לאכיפת החוק ולהעמדתם לדין של העומדים מאחורי ההחלטה לשים זין על הנחיית המוסדות הרשמיים.

 

החרדים מתכחשים לקביעה שהם יישוב אדום. הם החליטו שהם הקובעים וכל היתר שיקפצו להם.

 

בינתיים, נתניהו שותק וכמוהו יואב גלנט. הגנרל גלנט הוא צעקן גדול ואיש תוקפני להחריד על חלשים. כשמדובר בחרדים הוא מצטנף בפינתו ודומם בחרדת פחד פוליטי. וביבי, הוא הולך להיפגש עם ילדים ביום הלימודים הראשון ואפילו מעז להפיץ צילום לע״מ שהוא הוא יושב עם שני תלמידים בלי מסכה.

 

מי שנשלח להגיב על השערורייה הוא הפרויקטור הכושל רוני גמזו וגם הוא פלט משפט כללי ללא נזיפה רדודה ודי כללית:

"העיר מתכחשת לקורונה! זו הפרה של החלטת הממשלה שתוביל את העיר לסגר".

 

נתניהו מפורר את המדינה מהיסוד. וזו כנראה רק ההתחלה והכל רק כי הוא רוצה להימלט מאימת הדין על מעשיו הפליליים לכאורה.

 

בעקבות לחצים נקראו מאוחר יותר ההורים לבוא לקחת את התלמידים מבתי הספר.

 

מעיריית ביתר עילית נמסר כי "אין לימודים בעיר, על פי הנחיית הרשויות. במקביל, אנו פועלים כדי לברר איך הפכה ביתר עילית בין לילה לעיר אדומה, למרות שהנתונים מעידים בבירור כי אינה אדומה בהגדרה".

.

אל תתפלאו אם לפתע נתניהו ואדלשטיין יסירו את המקום מרשימת הישובים האדומים.

.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

 

שיתוף:
מאמר קודםחיילים סורים נהרגו בהפצצה ישראלית
המאמר הבאמג״ב תפס נשק ורימונים בנגב
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.