מבזקים

לפיד: אשאר גם אם עופר שלח ינצח

01ACD185-E241-4640-A8F9-2723642FE432

עופר שלח הפתיע בהודעתו כי יתמודד עם יאיר לפיד על ראשות יש עתיד לבחירות הבאות. לפיד מצידו טוען שהופתע אך הוא נענה לאתגר וישאר במפלגה שהקים גם אם יפסיד בפריימריז.

 

היום אמר שלח בראיון טלוויזיה: “יש עתיד לא רשומה על שמו של לפיד בטאבו. יש עתיד היא גוף פוליטי חזק, קיים והגיע הזמן לעבור לשלב הבא”.

.

שלח סבור כי ״בסיטואציה הנוכחית יש עתיד תתקשה להיות מפלגה שתתמודד על השלטון. היא זקוקה לפריימריז בשביל דרך אחרת ומנהיגות אחרת״. שלח מסרב לומר האם ישאר ביש עתיד עם יפסיד. זאת בניגוד ללפיד שהצהיר שיכבד את תוצאות הבחירות הפנימיות כיוון שהמפלגה שהקים היא מפעל חייו.

 

לא ברור לכן אם יכבד את תוצאות הבחירות המקדימות במפלגה או שיפרוש ויקים מפלגה חדשה. לחילופין יוכל להצטרף למפלגת שמאל קיימת. יצויין ששלח הוא לא רק בכיר ביש עתיד אלא גם חבר אישי של לפיד שהביא אותו. .

השאלה היא האם יישארו חברים או שהיריבות שנוצרה תקלקל את היחסים האישיים ואת עבודתם הצמודה.

 

צריך להדגיש כי עופר שלח הוא בדעותיו מרצ ואולי אף שמאלה מכך. כמעט שמאל קיצוני עם עמדות כלכליות סופר סוציאליסטיות.

 

עכשיו צריך להמתין לסקרים כדי לבחון את עמדת המצביעים הפוטנציאליים של המפלגה ושל מתפקדיה.

 

.

בראיון רדיו אמר היום לפיד: “לא נעלבתי, זה חלק מחיים פוליטיים. זה גם חלק מהאנרגיה של מפלגה גדולה שמבשילה, שמתבגרת. עפר שלח ראוי, הוא איש מוכשר עם ערכים, אשאר במפלגה גם אם ייבחר”.

.

עם זאת לפיד שחוטף ביקורת על היות מפלגתו בעצם מפלגה של איש אחד הוסיף כי “אנחנו דואגים מפריימריז, הם חיסלו מפלגות כמו העבודה. עד היום פריימריז השחיתו את הפוליטיקה הישראלית, זו שיטה הרבה יותר גרועה”.

.

לדבריו, “בישראל יש רק שתי מפלגות שיש להן חיים אמיתיים. זו שאלה גדולה, אף פעם לא טענתי שהשיטה שלנו היא שיטה טובה. אנחנו בוחנים את כל הדרכים. אנחנו לא במקרה המפלגה השנייה בגודלה. אני לא יודע להגיד כרגע, אנחנו ארגון מאוד מסודר. זה לא משהו שמשנים מהיום להיום”.

בכל מקרה התחייב לפיד: “אני נשאר, יש עתיד היא מפעל חיי”.

.

חבר הכנסת מאיר כהן אמר: “אין בנו טיפה כעס על מה ששלח עשה – זו זכותו הבלעדית, הוא הכניס עניין במפלגה. כל מי שמדבר על מרד זה קשקוש. בכל שינוי יאיר ועפר יהיו חלק ממנו – הם חלק מהמשפחה הזו”.

.

לדבריו, “היינו בממשלה שנתיים בלבד ולכן אני לא שואל עד מתי. מפלגה של דיקטטורה לא בונה את עצמה כאלטרנטיבה שלטונית. אנחנו היחידים שיכולים לחולל מהפכה, אבל צריך לשמור על המשפחה הזו. השיחות בתוך יש עתיד על קיום פריימריז לראשות המפלגה ולרשימה אינן חדשות, והן גם על דעת לפיד”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן