שבוע 11 בבלפור: הפגנות ללא תקריות

גם במוצ״ש הזה, בפעם ה-11 ברציפות הגיעו אלפים לבלפור הפגינו בצורות מגוונות ובלי אלימות. הם באים ממקומות שונים ומשתייכים לחלקי אוכלוסיה שונים. יש להם מכנה משותף אחד: טינה בוערת ולעיתים שנאה יוקדת ליושבי בלפור ואי אמון מוחלט בממשלתו.

 

המשטרה התאפקה ורק בסיום היו מעט עימותים עד לפתיחת הכביש לתנועה. 12 איש עוכבו, ועברו את התהליך הלא נעים של פתיחת תיק פלילי נגדם הכולל גם לקיחת טביעות אצבעות ולקיחת צילום משטרתי כאחרון עברייני הצעצוע.

 

בסקרים זה לא מזיז לאף אחד במיוחד. אם היו בחירות מחר נתניהו היה מקבל 31 מנדטים, לפיד ירד ל-15 וגנץ רק 11. בנט עם 19 וליברמן 8. כל השאל – כרגיל.

 

בנושא ההתאמה לראשות ממשלה רק נפתלי בנט מתקרב לנתניהו. גנץ נמחק לגמרי, לפיד מדדה נמוך. כלום ושום דבר לא משתנה כאן.

 

וזו ההודעה המשטרתית הנוגעת לאירועי בלפור במוצש: המחאות הסתיימו ללא אירועים חריגים.

.

חלק מהמפגינים הגיעו למתחם המחאה בכיכר פריז, וחלקם התרכזו בצומת הכניסה לעיר ירושלים, משם מפגינים רבים יצאו בתהלוכה לאורך רחוב יפו, וחסמו לזמן ממושך את תנועת הרכבת הקלה.

.

בניסיונות של המשטרה להסית את התהלוכה במוקדים מסויימים, חלק מהמפגינים לא נשמעו להוראות השוטרים, ואף השתמשו במיצגים שהיו ברשותם על מנת לפגוע בשוטרים ולפרוץ את החסימות.

.

סמוך לחצות, המשטרה כרזה למפגינים שנותרו בצומת, כי הכבישים נפתחים לתנועה, והמשטרה קוראת להם לפנות הכביש.

על אף בקשות המשטרה, המפגינים סירבו לפנות את הצומת, והשוטרים נאלצו לפנותם.

.

במהלך המחאה, עצרה / עיכבה המשטרה 12 מפגינים בגין הפרת הסדר הציבורי וחלקם בגין תקיפת שוטרים.

כלל הרחובות נפתחו לתנועה.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהכישלון המהדהד של נתניהו הוביל ליותר מ-1,000 מתים
המאמר הבאמאמץ פסול להסתיר את זהות מארגני ״מסיבת הטבע״ הקטלנית
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.