מבזקים

לפיד ״מברך״ על ההתמודדות אבל… ״לא עכשיו״

7A502019-6B00-4717-B926-A1F1A7330016

לפיד הודיע כי לא יאפשר פריימריז פתוחים כהצעת עופר שלח בטענה שזה יהרוס את יש עתיד. מצד שני הוא אפילו לא רמז איזה סוג של בחירות פנימיות הוא כן מציע ורק דחה את העניין כולו לשנת 2021.

 

בישיבת הסיעה שלו בכנסת אמר לפיד: ״אין דבר פחות חשוב לציבור הישראלי בימים אלה מפוליטיקה מפלגתית. המדינה קורסת ממשבר הקורונה, הציבור במצוקה. הדבר האחרון שהוא רוצה לראות זה פוליטיקאים שמתעסקים בפוליטיקה. ועדיין, חבר הכנסת עפר שלח העלה בשבוע שעבר הצעה לקיום פריימריז פתוחים ביש עתיד. הציג לתקשורת את עמדתו בנושא.

.

״ההצעה של עפר לא באה בחלל ריק. אנחנו התחלנו כבר לפני כמה חודשים בתהליך של בחינת כל האפשרויות לדמוקרטיזציה של המפלגה. זה השלב הבא, הטבעי, של מפלגה גדולה. של אלטרנטיבה שלטונית. את התהליך מרכזים חברי הכנסת אורנה ברביבאי ויואב סגלוביץ’. הם עובדים עם ראשי המטות שלנו.

.

״המטרה היא להגיע במהלך 2021, לוועידת המפלגה הראשונה.

בוועידה הזו אנחנו נמצא את הדרך הטובה ביותר לקיים בחירות פנימיות לתפקיד יושב ראש המפלגה. כל חבר מפלגה שירצה להתמודד מולי, מוזמן. כמובן כולל עופר, שהוא מועמד ראוי. אני מניח שהוא לא יהיה היחיד.

.
״במסגרת התהליך שהתחלנו בו בתוך המפלגה בחנו כבר כמה שיטות לקיום בחירות פנימיות.
אחת האפשרויות שנפסלו, היא פריימריז פתוחים.
.

״פריימריז פתוחים זה קבלני קולות ומפקדי ארגזים, כל מה שאין ולא יהיה בד.נ.א שלנו. כל מה שהרס מפלגות אחרות. ההצעה לא התקבלה.

.

״תהיה התמודדות. אני מברך עליה, הגיע זמנה, אבל אנחנו נעשה הכל בלי לחץ. אף אחד לא מציב לי אולטימטומים. אני לא אתן לתופעות שהרסו מפלגות כמו העבודה וקדימה להרוס גם את יש עתיד.

ביש עתיד חברים אלפי פעילים שנלחמים שנים בשוחות. הם הרוויחו בזיעה, בצמתים ובגשרים את הזכות לעצב את דמותה ולבחור את הנהגתה. את הבחירות הפנימיות אנחנו נבנה איתם בעבודה משותפת. עם ראשי המטות ועם הפעילים המרכזיים. יש עתיד-תל”ם היא האלטרנטיבה האמיתית היחידה לשלטון נתניהו. יש לנו מטרה ברורה: להחליף את השלטון בישראל.

״
להוציא את נתניהו מבלפור ולהקים ממשלה בראשותי שתלך להלחם בקורונה ולטפל בכלכלה״.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן