נחמן שי חושף את סוד המנטרה ״שתו מים״

הבכי והנהי סביב חובת עטיית המסיכה הזכירה לנו ימים אחרים שבהם כווולם עמדו בתור שעות לקבל את המסיכה עצומת המימדים והאטומה ההיא במלחמת המפרץ.

.

אז אף אחד לא התלונן, כולם רצו לחנויות לרכוש במחירים מופקעים ניילונים וסרטי הדבקה כדי להדביקם על החלונות והדלתות, כאילו שזה היה עוזר אילו העז סדאם חוסיין לירות לעבר ישראל טילים בעלי ראש חץ כימי.

.

היו אלה ימים ושבועות קשים ומורטי עצבים, שבהם היה צריך להרגיע את המוני בית ישראל, המפוחדים מצד אחד ולהסביר למה אנחנו מתאפקים ולא מגיבים מצד שני. זה ממש לא היה פשוט כי האיש המתאפק שעל ההגה היה ליכודניק שרוף, ראש הממשלה דאז יצחק שמיר.

.

את מלאכת הקודש הקשה הזו, להרגיע אותנו ולהפחית חרדות עשה בהצלחה היסטרית והיסטורית דובר צה״ל נחמן שי. עכשיו, בשיחה מאוניברסיטת דיוק האמריקנית, שקיימתי עם הפרופסור שי תקבלו תובנות מרתקות על מגוון עצום של נושאים, בהם סוד ההצלחה של המנטרה שהמציא, טיפח והפיץ בנוסח ״שתו מים״.

.

אז קחו לגימה, תתרווחו ובואו לפגישה הנהדרת הזו. ולא לשכוח ללחוץ לייק, לספר לחבר׳ה וללחוץ על הפעמון כדי לדעת מי האורח הבא שלי. רמז: מספר 2 במוסד, אלוף פיקוד, מפקד סיירת מטכ״ל ואיש מדהים.

 

 

 

היידה, תבלו.
רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכז

שיתוף:
מאמר קודםשלמה צורף על היום השחור בספורט הלבן
המאמר הבאליברמן: אל תצייתו להגבלות הקורונה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.