מבזקים

ישראל כץ מזרים עוד 18 מיליארד לעסקים קטנים ובינוניים

7AE320F7-B76D-49D5-BF44-0E0220B84E29

צריך לשבח את שר האוצר, ישראל כ”ץ, על פועולו להקלת סיבלותיהם של אנשי העסקים הקטנים והבינוניים שנקלעו לקשיים בשל הנגיף. המשבר גרם לקושי תזרימי לעסקים רבים בצד אי הוודאות והחשש שבכל רגע תתרחש קטסטרופה נוספת ואולי חמורה מקודמותיה.

 

על רקע זה הודיעו היום שר האוצר והחשב הכללי רוני חזקיהו, כי פנו לוועדת הכספים להגדלת קרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים ב-18 מיליארד שקלים נוספים, מה שמעמיד את סך היקף הקרן על 40 מיליארד שקלים.

 

נמסר כי בשל הימשכות השפעות התפשטותו של נגיף הקורונה על המשק ומספר הבקשות הגדול, נערך החשב הכללי לניצולה המלא של הקרן אשר צפוי להתממש תוך זמן קצר. משכך ונוכח היקף העסקים שפנו בבקשה לקבלת הלוואה מהקרן, פנה שר האוצר לקבלת אישורה של ועדת הכספים להרחבת ערבות המדינה על מנת להעמיד הלוואות נוספות בסכום כולל של עד 18 מיליארד שקל.

.

הגדלה זו באה לאחר שבסוף חודש יוני נפתח מסלול ייעודי לעסקים בסיכון מוגבר, במסגרתו מעמידים הגופים המממנים בקרן הלוואות בערבות מדינה בגובה של עד 60%, במטרה לסייע לעסקים שנפגעו באופן חמור מהתפשטות נגיף הקורונה וההגבלות על המשק או משתייכים לענפים בסיכון מוגבר, ועל כן התקשו לקבל אשראי במסלול הכללי בקרן.

.

מתחילת פעילותה של הקרן אושרו כ-50 אלף בקשות להלוואות במסלול הכללי, בסכום ממוצע של 350 אלש”ח להלוואה, בהיקף כולל של כ-18 מיליארד שקל. במסלול המוגבר אושרו כ-1,600 בקשות להלוואה בסכום ממוצע של 580 אלש”ח להלוואה ובסכום כולל של כמיליארד שקל.

. 

 

 

שר האוצר, ישראל כ”ץ:
“הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה היא כלי נוסף בארגז הכלים שהעמידה עד כה הלוואות בסכום של כ- 18 מיליארד שקלים להתמודדות עם השלכות הקורונה שאיתם מתמודדים עסקים רבים והיא מאפשרת לנו לתת מענה רחב יותר לעסקים. הגדלת קרן ההלוואות תסייע לעסקים נוספים רבים בנוסף לעסקים שכבר כיום מקבלים כספים מקרן זו״.

.

החשב הכללי, רוני חזקיהו: “בכוונתנו להמשיך ולהגדיל את היקף האשראי במסלולי הקרן השונים בכל שלב שיהיה צורך בכך, ולהסיר חסמים, על מנת לאפשר לעסקים, ובפרט לאלו שהמשבר הנוכחי פגע בהם בעוצמה, לקבל את האשראי שהם זקוקים לו על מנת לצלוח תקופה מורכבת זו”.

.

עניין מרכזי

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן