מבזקים

הכבאים הישראלים מסייעים בקליפורניה בתנאים קשים במיוחד

C255AAEA-8F27-42D5-ACB2-F5ADFEF53F7B

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ונציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי קיימו היום (ו’) שיחת ויעוד עם משלחת לוחמי האש הישראלית לקליפורניה הפועלת מזה שבועיים במאמץ לבלום את התפשטות שריפות הענק במדינה.
.
במהלך שיחתם שיתפו חברי המשלחת את השר ואת נציב כבאות והצלה במקצת מהאתגרים המקצועיים, הקשיים והמאמץ הפיזי אותם חוו בעבודתם לצד כוחות הכיבוי האמריקאים.
.
מפקד המשלחת תת טפסר איציק עוז סיפר על הסיקור הנרחב וההד הציבורי הגדול לו זוכים לוחמי האש הישראלים בתקשורת המקומית ובקרב חברי הקהילה היהודית במדינה.
השר אוחנה הודה אישית לכל אחד מהלוחמים והעלה על נס את מסירותם והתגייסותם למשימה הקשה תוך סיכון עצמי.

.

השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה :”עוצמתה של המשלחת הישראלית טמונה בכוחה המוסרי, מעצם הושטת היד לסייע לבת בריתנו הקרובה ביותר, בשם קדושת החיים וערך הערבות ההדדית בין המדינות. הוכחתם לכל כי מערך הכבאות ראוי לאמון והוא נושא בגאווה את שמה ועוצמתה של ישראל בעולם כולו.”*
עוד הודה השר לנציב כבאות והצלה דדי שמחי שהיה לדבריו הרוח החיה ליציאתה של המשלחת.
.
גם נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי בירך את לוחמי האש על עשייתם המקצועית מעוררת הכבוד והודה על שיתוף הפעולה הפורה עם משרד החוץ שליווה את חברי המשלחת מקרוב.
.
נציב כבאות והצלה, דדי שמחי:
*” כבאות והצלה מהווה זרוע מבצעית משמעותית בארגז הכלים הדיפלומטי של מדינת ישראל. אומץ ליבם ומסירותם של הלוחמים הנושאים בגאון את סמלה של המדינה מהווים עדות חזקה מכל לעוצמתו של מערך הכבאות במתכונתו החדשה ולעוצמתה של המדינה. בני משפחותיכם ועם ישראל כולו אומרים לכם היום תודה!”
.
משלחת לוחמי האש המונה 10 מומחי תוכן ישראלים בתחום שריפות יער, חילוץ והצלה נשלחה לקליפורניה ביוזמת נציב כבאות והצלה, משרד החוץ, המשרד לבט”פ ומשרד רה”מ. מיד עם נחיתתם החלו לוחמי האש הישראלים בהכנות לוגיסטיות ובתדריכים לקראת פעילותם המבצעית במחוז TEHAMA בצפון המדינה.
.

חברי המשלחת שוגרו לבסיס קדמי ענק (red bluff ) בו פועלים אלפי לוחמים וכוחות כיבוי גדולים במאמץ משותף לבלום את שריפות הענק המתפשטות בקליפורניה ומערב ארצות הברית. ע”פ הערכות כילו השריפות מיליוני דונם של יערות וחורש טבעי והנזק הכלכלי נאמד במאות מיליארדי שקלים.
.
חברי המשלחת שעבדו במזג אויר לוהט של מעל ל 40 מעלות ואל מול להבות ענק המיתמרות לגובה עשרות מטרים זכו להערכה מקצועית גבוהה על תפקודם המקצועי במאבק בחזית האש הנמתחת על פני יותר מ-50 קילומטרים.
.
מטרת המשלחת הינה לסייע בהעברת ידע וניסיון מקצועי לכוחות המקומיים ולגורמי צבא באזור השריפה כחלק מחיזוק השת”פ בין המדינות לצורך סיוע בהשתלטות על השריפה.

במהלך פעילותם זכו לוחמי האש להיפגש עם מושל מדינת קליפורניה וראש עיריית סקרמנטו שהביעו את הערכתם ותודתם למחוות הסיוע הישראלית המהווה עדות לעומק הקשר האמיץ בין המדינות.
.
המשלחת צפויה לחזור לישראל ביום שני בערב.
.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן