ההגבלות עלולות להתארך עד אחרי סוכות

יום של דיונים ועימותים במהלכם התפטר מן הממשלה שר השיכון החרדי ליצמן, הסתיים בהחלטה שקיבלה הממשלה על הגבלות תנועה ומסחר המקביל להמשך תעסוקת העובדים במגזר הפרטי והפסקת לימודים.

 

ההגבלות ייכנסו לתוקף ביום שישי אחר הצהריים שעות ספורות לפני ראש השנה ומדמעותן איסור קיום ארוחות משפחתיות רבות משתתפים, איסור התרחקות מהבית למרחק של יותר מ-500 מטרים אלא לצורך הצטיידות, קניות, טיפול רפואי ומצבי חירום.

 

הקניונים והחנויות ייסגרו המסעדות יפעלו במתכונת טייק אוואיי. ההגבלות יהיו עד ערב סוכות עם סיכוי סביר שיוארכו עד אחרי החג. כלומר, כל חודש החגים הישראלים ישהו בביתם או בסמיכות לו. בצד אפשרות לאימון גופני יחידני יוצאי דופן הם בתי התפילה בחודש החגים, שם יוכלו להתכנס ולהתפלל אבל בכפוף להגבלות.

 

נתניהו הסביר כל את המהלך: "כל ישראל הופכת לאזור אדום. הצעדים הללו כרוכים במחירים קשים לכולנו, לא נוכל לחגוג עם המשפחה ועסקים ייפגעו. הנחיתי את שר האוצר לגבש חבילת סיוע נוספת למי שייפגע מהסגר".

.

"כששאלתי את המומחים איך נדע מתי לסגור את האקורדיון, הם אמרו לי שיניפו דגל אדום. הפופוליזם בכנסת פגע ביכולת שלנו להוריד את התחלואה. יש שחיקה בצוותים הרפואיים. הרופאים אומרים 'הדקו את החגורות', וגם הכלכלנים אומרים 'תעשו את זה בחגים'".

.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בשעחת זום בשל היותו בבידוד:  "בנסיבות שנוצרו, לא נותרה לנו ברירה. במערכת הבריאות באנו לממשלה ואמרנו שעל מנת לבלום את התחלואה, הימים הנוראים יהיו ללא המשפחה הקרובה, זה צו השעה". לדבריו, "אם באותם שבועות לא נשמור על הכללים ולא נציית להנחיות – אז המצב יהיה לחינם. אני מאוד מבקש שבזמן הלא פשוט הזה נשמור על האוכלוסיה הבוגרת עם כל הרצון שלנו לחבק את הסבא והסבתא".

.

יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, תקף את נתניהו לאחר נאומו: "נתניהו פשוט לא מסוגל להודות שנכשל ולהתנצל.  נכשלת, תתפטר".

.

גם נפתלי בנט תקף את נתניהו: "נכשלת, הממשלה הנחיתה מכת פטיש איומה על אזרחי ישראל". גם מנכ"ל איגוד המסעדות, שי ברמן, זעם על ההחלטה להטיל סגר ואמר: "היא מכה אנושה נוספת לתעשיית המסעדות והברים. מסעדות ועסקים, אינם אקורדיון. אנו לא יכולים לפתוח ולסגור את העסקים שלנו חדשות לבקרים, לפי גחמותיה של ממשלת ישראל".

.

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםההישג של נתניהו הוא צבאי ואסטרטגי ממדרגה ראשונה
המאמר הבאפירוט כל ההגבלות והאיסורים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.