מבזקים

הרמת כוסית לשנה חדשה וטובה יותר – איך עושים זאת?

נראה כי הברכה השכיחה למדי במילות “שנה טובה” תהפוך בימים אלו, של משבר הקורונה, ממטבע לשון פשטני לתקווה יוקדת במיוחד, לכמיהה לחיי שגרה, חיי חברה, חופש תנועה והתנהלות ציבורית חופשית לצד העובדה המצערת כי לחיצת יד וחיבוק חם אינם רק מחווה ומוסכמה חברתית, אלא צורך של ממש, שהולך ונעלם מחיינו בחודשים האחרונים.

בארגונים ובחברות רבים בישראל מחפשים בתקופה זו יותר מתמיד את הדרך לאחד בין העובדים לארגון, להביע הוקרה על עבודה קשה אשר מתבצעת לעתים מן הבית, תחת מגבלות קשות, ולמעשה לייצר מחדש את החיבור והזהות הארגונית. במחוזותינו בישראל, אירוע הרמת כוסית לקראת ערב השנה החדשה הוא מסורת ארוכת שנים, שניתן ואף רצוי לקיים במיוחד למרות ועל אף מגבלות הקורונה – אז כיצד ניתן לקיים אירוע הרמת כוסית אינטימי וחגיגי בהתאם להנחיות הבריאותיות? הנה כמה טיפים חשובים בעניין:

  1. ראשית, המיקום – לפני הכל יש להעריך את כמות העובדים הצפויים להשתתף, ובהתאמה לבחור במקום מתאים, אשר יכול לספק חוויית בילוי ואירוח מפנקת ומאידך שמירה מלאה על ההנחיות. ישנם כיום מבחר של מקומות לאירוע עסקי המציעים לקיים אירועים בקפסולות תוך הקפדה מלאה על דרישות “התו הסגול”. כך למשל במידה ומקום העבודה כולל מספר צוותים אותם לא ניתן לשלב יחד בו זמנית בשל מגבלות ההתקהלות, ניתן לשכור מקום אשר כולל מספר חללי אירוח תחת קורת גג אחת וכך יתכנס כל צוות בנפרד לסיכום השנה החולפת, לברכות ולאיחולי שנה טובה, בעוד שמנכ”ל החברה, מנהל/ת משאבי אנוש ובעלי תפקידים אחרים, יוכלו לעבור בין הצוותים, לברך ולהעניק שי צנוע. במידה והאירוע מיועד להתרחש בשעות הערב המאוחרות, ניתן לשקול לערוך אותו בשטח פתוח תחת כיפת השמיים, על הגג או במרפסת / חצר במידה ויש, או אפילו בפארק ציבורי נעים ומזמין.

 

  1. לא לשכוח את התוכן – ככל שהקורונה מאיימת ומנחיתה מגבלות חדשות, ארגונים ותאגידים מוצאים דרכים יצירתיות להגיע ללב העובדים, המצויים בתקופה מאתגרת של חוסר וודאות. מלבד הברכות המסורתיות ושי צנוע, מומלץ לשלב תוכן וערך מוסף בהרמת הכוסית השנתית, לשתף את העובדים בתכניות ובייעוד הארגון, ולמצוא דרך יצירתית לחיבור אליהם. ניתן לשלב משחקי כרטיסים וקלפים המאתגרים כל עובד לברך ולאחל לעצמו ולחבריו ברוח הכרטיס שקיבל, לכלול ברכה/הרצאה קצרה מצולמת מידוענים ומובילי דעה המספקים ערך מוסף ואמירה אישית, ולשלב ברכה אישית לכל עובד, ממנהלו הישיר ו/או מחבריו לעבודה.
  2. וכמובן, איך לא, הכיבוד – כל התכנסות חברתית או עסקית תכלול תקרובת וכיבוד, כאשר הרמת כוסית לכבוד ראש השנה מחייבת תפוח בדבש, לצד בקבוק יין משובח ומומלץ לצקת דבש לצלחת חד פעמית. ניתן גם להשקיע במגשי אירוח מיוחדים ומפנקים ברוח החג כמו מגש פירות מעוצב המשלב כמובן גם תפוחים ונארזי דבש, מגוון עוגיות ביתיות מתוקות, עוגת דבש עשירה, שיכר רימונים ועוד. ובעיקר לשנה הבאה, בבריאות טובה והתקהלות גדולה יותר!

 

>> מעוניין לקיים אירוע בימי קורונה בהתאם להנחיות? קראו כאן.

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן