מבזקים

עשרות הרוגי קורונה נוספו בסוף השבוע

946DE702-96DB-42C3-89C9-6561203EF9BC

במהלך החג נהרגו מהקורונה י-60 ישראלים. רוב הנדבקים החדשים הם ילדים וצעירים עד גיל 29. מספר החולים קשה מתקרב לקריסת בתי החולים. המשמעות היא שניתוחים חשובים שנקבעו זה מכבר בסכנת ביטול.

 

ביום השני של החג בראש השנה ביום ראשון מחצות ועד השעה 19:00 אובחנו 1,571 נדבקים מאומתים חדשים בנגיף הקורונה. בכך עלה מניין החולים הפעילים בארץ ל-52,262 בני אדם. מצבם של 643 חולים מוגדר קשה, מהם 170 מונשמים. מניין הנפטרים כתוצאה מסיבוכי הנגיף עומד על 1,236 בני אדם. מחצות נערכו 16,360 בדיקות לאבחון הנגיף, 10% מהן נמצאו חיוביות.

.

כל זה לא לפריע לכמה אלפים לשוב ולהגיע להפגנה נגד נתניהו בבלפור. התקרית היחידה שנרשמה היתה חשד לנסיון דריסה. נהג שדהר לעבר מחסום משטרתי נבלם ונעצר לחקירה.

 

בהמשך עברה ההפגנה ללא אירועים מיוחדים ופוזרה בחצות. 11 מפגינים נעצרו או עוכבו.

.בכמה מקומות היו הפגנות של בודדים עם דגלים שחורים מעל גשרים בכבישים שוממים. אנשים התרגלו לבילוי הזה ויצאו אליו חרף השיממון בנוכחות הכללית.

 

מי שניצלו את ההיתר להפגין היו חרדים שבילו את החג עם משפחותיהם בעיר אחת וביום ראשון בערב שבו לביתם בטענה שהם נוסעים להפגנה או באים ממנה.

 

המכונית הדוהרת שנעצרה בבלפור. צילום משטרתי. 

 

 

קודם דיווחנו:

משרד הבריאות ימסור בזמן הקרוב את הנתונים הרשמיים של התחלואה בחג אך כבר עתה כשאוספים  ומסכמים את הדיווחים שנמסרים לתקשורת על ידי בתי החולים השונים בנפרד, המסקנה עגומה וחמורה. המגיפה מתפשטת במהירות והיא קטלנית מאוד.

 

 

מאז חודש יולי  זינק מספר ההרוגים ביותר מ-900 וכבר עבר את 1,230. בסך הכל. קצב התמותה עולה וכך גם מספר החולים הקשים והמונשמים.  מספר החולים הקשים עבר את השש מאות בכמה עשרות ומתקרב היום שבו בתי החולים ייאלצו להניף דגל שחור. המשמעות היא מוות של חולים מקורונה וממגוון מחלות אחרות בהבתי החולים השונים.

 

היום סיירנו בחוצות העריר ובחוף הרחצה. שממה. כמה מחסומים המאויישים בשעתוף שוטרים, חיילים ופקחים עירוניים אבל עבודה מועטה וטוב שכך. כם בחוף הים מעט מאוד אנשים כמעט כולם אכן מבצעים פעילות גופנית. הים סוער והרחצה אסורה.

 

 

אתמול, חוץ ממתי מעט הזויים שנקבצו בהתקהלות מסכנת חיים בחוף ימה של תל אביב ליעני הפגנה המותרת על פי החלטת בג״צ, והארץ שקטה עד מאוד בשבת, א׳ בתשרי תשפ״א.

 

מיד כשנודע דבר ההתכנסות בחוף הים בטענה של הפגנה נגד נתניהו, נשלחו פקחי עירייה למקום והם דחפו לאחדים מן הכאילו המפגינים דוחות על הפרת תקנות הקורונה.

 

בשישי גם קיימו כמה אנרכיסטים שונאי נתניהו ארוחת חג ברחוב בקרב המעון בבלפור. הם ישבו צפופים ובלי מסיכות ליד שולחן  אוכל גדול ותיעדו את עצמם מזייפים בשירה עגמומית. שמחת חג לא היתה שם.

 

פה ושם היו גם התכנסויות קטנטנות נוספות אבל בסך הכל הרחובות היו רייקים, הכבישים הבינעירוניים שוממים, החופים רייקים והאווירה של יותר כיפור מאשר חג שמח.

 

זה היה יום קשה בסטטיסטיקה של הנגיף: שיא חמור בחולים הקשים שחצה בהרבה את קו ה-600, זינוק של עשרות הרוגים בסוף השבוע ומספרם הכולל כבר חצה את ה-1,200. זהו מוות שאורך כשבועיים ביסוריים נוראיים ולכן אנו מכנים זאת הרוגים ולא סתם מתים. בוודאי לא נפטרים כי ישנם חללי נגיף שאינם יהודים.

 

 

בינתיים, המצב קשה והממשלה צפויה להתכנס ביום שני כדי לדון בהחמרה בצעדים הננקטים ובהגבלות.

 

רמי יצהר Rami Yitzha

״עניין מרכזי״

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן