נתניהו שלח את גנץ לאשר לטראמפ למכור F-35 לאמירויות

״עניין מרכזי״ מדווח את הסיבה האמיתית לשמה יצא בני גנץ לוושינגטון לשיחות עם הצמרת הצבאית האמריקנית בראשות שר ההגנה.

 

שר הביטחון ורוה״מ הרזרבי, בני גנץ, סירב למסור את סיבת הנסיעה המהירה והקצרה. ההודעה של משרד הביטחון היתה מעורפלת וסתמית. גם גנץ עצמו לא חשף את סיבת הנסיעה הדי מוזרה הזו. הכל שאלו את עצמם מה קרה?

 

אז קבלו את הפתרון לחידה: נתניהו שלח את גנץ לאמריקה כדי לסכם את פרטי עסקת הנשק עם האמירויות שהיתה החלק הסמוי והבלתי כתוב שבו נכרך הסכם השלום.

 

ומה בכל זאת היה כל כך דחוף? הנה הפתרון: ההסכמה הזו על מכירות סוגי הנשק והיקפו נחוצה בבהילות שכן בלעדיה לא ניתן להמשיך את תהליך ההשלמה וקשירת היחסים הרשמיים עם מדינות ערביות נוספות.

 

שוב מתברר שנתניהו מעלים מידע מהציבור והודעותיו באשר להתנגדותו לעסקת הנשק המתקדם היתה שקר גס. נתניהו רקם מאחורי הגב של הציבור, של הכנסת, של השרים ובעצם של העולם את התנאים שבלעדיהם לא היה הסכם לא עם האמירויות ולא עם בחריין.

 

כידוע, בני גנץ וגבי אשכנזי הוכנסו לסוד העניינים החסויים רק לאחר ההכרזה ולאחר פירסומם בציבור. השניים שוכנעו לאשר את הפרטים החסויים ולא צייצו ביקורת מעשית מלבד הודאה שנעלבו ובצדק.

 

נתניהו וגנץ חייבים לממשלה ולציבור את הפרטים האמיתיים הן של העיסקאות שכבר סוכמו והן של הצ׳ופרים העתידיים הכלולים בעסקת הנירמול.

 

מוסמנים לצפייה https://youtu.be/AJ61iw1iML8

 

ואגב, שר הביטחון מפעם בוגי יעלון הסתמך על הדיווח הגיב על ההתפתחויות כך: בני גנץ יצא לארה״ב, כדי לדון בפיצוי שישראל דורשת, בעקבות אישור מכירת F-35 לאמירויות, שנתניהו מכחיש… ואנחנו מתפלאים על אובדן אמון הציבור ועל אי-ציות אזרחים להנחיות. אני קורא לציבור לציית, ולנתניהו, תתפטר – אין לך סמכות מוסרית להנהיג. אנחנו נדע לתקן.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבשורה מסעירה למשתמשי אייפון ואייפד
המאמר הבאהאינטרסנטים לוחצים לא להדק את המלחמה בנגיף
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.