ההפגנה בבלפור כללה מייצגי תליית כביסה מלוכלכת

אלפים  הפגינו במוצ״ש נגד נתניהו ודרשו את סילוקו מבלפור.  בנוסף לדגלים ולכרסות היו גם מייצגים סרקסטיים בעקבות הפרסומים בארצות הברית על כך שהזוג נהג לקחת משא של כביסה מלוכלכת מהבית כדי שתכובס במהלך הביקור בארצות הברית. הרשת החברתית בארץ ובעולם מלאה קרירטורות הצוחקות על המנהג הבזוי המיוחס להם.

 

אין זו הפעם הראשונה שמתפרסמות ידיעות על כך שהזוג נתניהו יוצא לביקורי עבודה בחו״ל עם מטען גדול של כביסה מלוכלכת כדי שתכובס שם. והמשטרה חידדה את ההנחיות לאנשיה בעקבות תקריות שבמהלכן נמנע ממפגינים לנוע בכבישים לירושלים. העיכובים הללו מנוגדים לחוק.

 

המשטרה רשמה דוחות למפגינים  שלא שמרו מרחק. הפגנות היו גם במקומות נוספים בארץ.

 

מחוז ירושלים פרסם הודעה לקראת הפגנת הערב עם חידוד ההנחיות לקהל המפגינים:

קריקטורות המסתלבטות על הזוג נתניהו. 

 

דוברות המשטרה: היערכות המשטרה למחאות ברחבי הארץ והנחיות למפגינים

משטרת ישראל נערכת לקיומן של מחאות ברחבי הארץ. כוחות המשטרה יתפרסו במוקדים השונים על מנת לשמור על הסדר הציבורי, בטחון הציבור ובריאותו.

 

במסגרת התקנות שנכנסו לתוקפן אמש, המשטרה תאכוף במהלך המחאה את התקנות הנוגעות למניעת הצטופפות ושמירת מרחק של 2 מטרים בין מפגין למפגין וכן חובת עטיית מסיכות פנים בכל מהלך המחאות.

 

העליה לירושלים משודרת חי בפייסבוק. 

חל איסור על הצטופפות של המון בתא שטח ללא שמירת מרווחים.

*באשר לכל פעילות של הקמת רעש באזור מגורים במסגרת מחאה: על פי החלטת בג״צ החל מהשעה 21:30 חל איסור על הרעשה באמצעות צופרי אוויר, תופים, כלי הקשה ואמצעי הרעשה אחרים שאינם אמצעי כריזה והגברה (כגון רמקול או מגאפון). לאחר השעה 23:00 חל איסור על שימוש באמצעי ההגברה.*

משטרת ישראל קוראת לכלל המשתתפים במחאות להקפיד על הנחיות משרד הבריאות, לעטות מסיכות כנדרש ולשמור על שמירת מרחק בין המשתתפים לצורך שמירה על בריאות הציבור ומניעת הדבקה המונית.

.

בינתיים ממשיך נתניהו במאמציו הנלוזים להכפיף קיום הפגנות לאפשרות שלו לפסול אותן. כחול לבן הודיעה שתתנגד למהלך האנטי דמוקרטי הזה.

י

 

 

 

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמיקי זוהר: צפויה קפיצה במספר המתים
המאמר הבאכל מה שרציתם לדעת על הדמיות תלת מימד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.