מבזקים

דווקא בקורונה: מדוע העסק שלכם מוכרח לרכוש מכונה לסריקת צ’קים?

משבר הקורונה גרם לתזוזות משמעותיות בכלכלה, המשפיעות על החיים האישיים של כל אחד מאיתנו, לרבות בתחום הפיננסי. בעקבות הנחיית בנק ישראל להקפיא למשך תקופת הקורונה את ספירת הצ’קים החוזרים במטרה למנוע מאזרחים רבים להפוך לבעלי חשבון מוגבל, השימוש בצ’קים הלך והתעצם, כך שרבים משלמים כעת באפשרות התשלום הזו. וזו רק אחת הסיבות שבגללן מומלץ לכם לשלב סורק צ’קים אצלכם בעסק.

 

מהו סורק צ’קים ומה תפקידו?

 

סורקי הצ’קים מאפשרים לבתי עסק מכל סוג לקרוא את הצ’ק המופקד באופן מדויק וללא טעויות אנוש. זהו מכשיר אופטי המשלב בתוכו תוכנה חדשנית, באמצעותו ניתן להפקיד את הצ’קים באופן מיידי ולחסוך זמן יקר וחשוב. באופן הזה, נחסך מבעלי העסקים הצורך לאחסן את הצ’קים שנמסרו להם עד ההגעה לסניף הבנק והפקדתם. ההפקדה היא אוטומטית, לתאריך הרשום בכל המחאה וכתוצאה מכך, אין צורך בעמלת משמורת אלא בעמלת הפקדה בלבד, מה שחוסך בכספים מול הבנק הודות לריכוז ההפקדות וביצוען.

 

לא מגבילים יותר צ’קים

 

המצב הייחודי שבו נמצאת ישראל אחרי שתי תקופות סגר כמעט רצופות, מציב אזרחים רבים במצוקה כלכלית קשה. תזרים המזומנים מועט ורוב הצרכנים נמנעים בשלב זה משימוש מוגבר בכרטיסי האשראי, מה שהופך את הצ’קים לפתרון תשלומים נוח, בעיקר מעצם היותם דחויים עד למועד הרחוק ביותר שיאפשר בית העסק.

 

בנוסף, עם תחילת תקופת הסגר בחודשים מרץ-אפריל, הודיע בנק ישראל כי כל צ’ק שמוחזר במהלך חצי השנה הקרובה מיום תחילת הסגר, לא ייספר כצ’ק שמסכן את הפיכת החשבון של הלקוח למוגבל. כידוע, מצב של עשרה צ’קים שחזרו הופך את הלקוח לחשבון מוגבל, אך כעת משצ’קים שחזרו אינם נספרים כמוגבלים, החל השימוש בצ’קים להתגבר בשוק המקומי והאכיפה על צ’קים חוזרים איננה ברורה.

 

התראה על בעלי חשבון מוגבל

 

כתוצאה מהמצב הייחודי שנוצר בענף הפיננסי בעקבות הקורונה והפוטנציאל לנצל אותו לטובת מתן צ’קים דחויים ללא כיסוי, בתי עסק המכבדים צ’קים מוכרחים בתקופה זו להשתמש בסורק צ’קים. הסורק מבצע איתור חשבונות מוגבלים ומתריע עליהם באותו הרגע בפני המפקיד, מה שימנע בעיות מהותיות בנוגע לתזרים העסק ומאמצי הגבייה. כל הפקדת צ’ק והמעקב לגביו, מתנהלים בצורה מדויקת וללא טעויות, כך שמתקבלת כבר מהרגע הראשון תמונת מצב ברורה בנוגע למפקיד הצ’ק בתוך הסורק.

 

חשיבות הסורק בתקופת הקורונה

 

הודות לתוכנה המותקנת בסורק, בית העסק יוכל להבין האם מדובר בבעל חשבון מוגבל שמנסה לשלם בתקופה זו בצ’ק ללא כיסוי מתוך הנחה כי לא מתקיימת אכיפה ולכל היותר, יאלץ לשלם בדיעבד את הסכום בדרך שונה, אם וכאשר יפנה אליו העסק וינסה להפעיל מולו מאמצי גבייה.

איתור חשבונות מוגבלים בתקופת משבר הקורונה הוא יכולת קריטית עבור בית העסק ושרידותו. באמצעות סורק מתוחכם, ניתן למנוע הפסד כספי הכרוך במאמצי גבייה נוספים ובעוגמת נפש רבה. הסורק יעניק לכם שקט נפשי מוגבר לגבי הפקדה מהירה של הצ’קים במקום, בצורה אופטית מתקדמת וללא טעויות כלל.

מאמר זה נכתב בשיתוף G&S – מומחים באוטומציה בנקאית.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן