מבזקים

להבטיח לעצמנו חורף שקט באמצעות איטום קירות חיצוניים מבעוד מועד

בבתים רבים בישראל מתגלות מדי חורף בעיות איטום שונות, בחלקן קלות ופשוטות יחסית ובחלקן חמורות ואף מסוכנות. כמובן שבמידה ומקור הנזילה ישיר וברור לעין לרוב ניתן לתקנו בקלות, אך כאשר בעיות האיטום מתגלות בקירות הבית עצמם, וספציפית בקירות החיצוניים החשופים לנזקי מזג האוויר, הבעיה עלולה להיות חמורה הרבה יותר. במידה וגם אתם מעוניינים בחורף שקט, יבש וחמים, כדאי לבדוק את מערכת איטום הקירות החיצוניים של הבית מבעוד מועד, לפני שמתחילה העונה הגשומה

 

מניעת היווצרות סדקים מסוכנים והתפשטותם – החשיבות הבטיחותית של איטום קירות חיצוניים

נתחיל דווקא עם המקרים החמורים ביותר, המתגלים בלא מעט בתים, בנייני מגורים ומבנים בישראל. במקרים אלו מתגלים מסיבות שונות סדקים בקירות החיצוניים, ואלו הולכים ומתרחבים, הולכים ומעמיקים משנה לשנה. כאשר כבר קיים סדק בקיר חיצוני הוא צפוי להתרחב משנה לשנה ובמקרים מסוימים אף מחודש לחודש במהלך חודשי החורף, שכן הקיר חשוף לגשמים כאמור, כך שמים חודרים ישירות לתוך הסדק ומחלחלים במהירות למעמקי הקיר. התוצאה היא שחיקה מהירה ומתמשכת המביאה להתרחבות והתפשטות הסדקים, מה שכמובן עלול להתגלות כסכנה של ממש במקרים רבים.

על מנת להימנע מבכלל להגיע למצב זה בו יש לנו סדקים חיצוניים בבית המאפשרים למי הגשמים לחדור לקירות, להרחיב את הסדקים ולהעביר רטיבות אל פנים הבית, מומלץ לערוך איטום קירות חיצוניים מקצועי, ולעשות זאת מבעוד מועד, בשאיפה כבר לפני הגשם הראשון. גם אם לא הספקתם – לא נורא. בחורף הישראלי ניתן למצוא לרוב לא מעט ימים יבשים ושמשיים, כך שניתן לערוך את האיטום בכל שלב, למרות שעדיף לנסות ולעשות זאת כמה שיותר מוקדם.

איטום קירות חיצוניים אמין, איכותי ועמיד לאורך זמן צריך להיעשות על ידי חברת איטום מקצועית בלבד, לא לבד ובצורה חובבנית! במקרה זה, ניסיון לעשות את הדברים לבד על מנת לחסוך כמה שקלים עלול להיות ממש מסוכן.

 

לשמור על פנים הבית יבש ונקי מרטיבות

גם לפני שמגיעים למצב בו מתגלים בקירות החיצוניים סדקים עמוקים המתרחבים במהירות ומאפשרים למי הגשמים לחדור ולהרוס במהירות את פנים הקיר, קיימת חשיבות רבה לשמירה על הקירות החיצוניים של הבית נקיים מסדקים באופן כללי, גם קטנים ולכאורה בלתי מזיקים.

זאת מכיוון שסדקים בקירות החיצוניים, גם כאשר מדובר בסדקים התחלתיים ומזעריים יחסית אשר אינם מאפשרים למים לחדור באופן חופשי, בכל זאת מאפשרים לרטיבות מסוימת לחדור ולהגיע במהירות לקירות הפנימיים. כך, אנחנו מגלים פתאום בתוך הבית כתמי רטיבות על הקירות, כאשר אלו נמשכים לאורך זמן עלול להיווצר עובש אשר כבר מציב סכנה בריאותית של ממש.

אם אתם מעוניינים בחורף נעים, יבש וחסר רטיבות בפנים הבית שלכם, דווקא איטום קירות חיצוניים מבעוד מועד יכול להוות את התשובה המקצועית ההולמת ביותר.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר חברת איטום פז המבצעת מגוון עבודות בתחום האיטום

https://itumpaz.co.il/

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן