מבזקים

ארדואניזציה זוחלת: אושר לנתניהו למנוע הפגנות נגדו

BF2B3DE6-F2AA-49DC-835F-0944C6A56EE2

עוד יום שחור בתולדות הדמוקרטיה הישראלית: נתניהו העביר בכנסת סמכות למנוע הפגנות נגדו בעוד שצנחנים חמושים צורפו לשוטרים במאבקם נגד המפגינים בבלפור. אם לא די בכך, תת אלוף נעצר ונחקר לאחר ששלט שנשא בהפגנה נגד נתניהו נתלש מידיו. ישראל עוברת תהליך ארדואניזציה מואץ.

 

ברוב של 46 נגד 38 אישרה הכנסת חוק אנטי דמוקרטי מובהק המגביל את זכות הציבור להפגין בעת ההכרזה על מצב חירום. זו הפעם הראשונה בתולדות המדינה שצעד כזה ננקט נגד האוכלוסיה היהודית והכל במטרה למנוע הפגנות נגד נתניהו ביסביבת בית ראש הממשלה בירושלים וליד ביתו בקיסריה.

 

החוק מעקר את זכות ההפגנה בכך שהוא מגביל אותו למרחק קילומטר לכל היותר מביתו של כל מפגין.

 

החוק עבר לפנות בוקר לאחר ויכוחים והשמצות הדדיות. על פי התיקון לחוק הקורונה הקרוי “מצב חירום מיוחד” נקבע שהממשלה תוכל להכריז עליו כדי להגביל את ההפגנות. ההגבלה תהיה למשך  שבוע, אך את ההכרזה עליו היא תוכל להאריך לתקופות נוספות של שבוע, עד 21 ימים בסך הכול.

.

נקבע כי ועדת החוקה של הכנסת תוכל אמנם לבטל את ההכרזה בדיעבד, אך באישור הוועדה תוכל הממשלה גם להאריך את ההכרזה לתקופות נוספות של שבועיים, כל עוד תקנות הסגר בתוקף. גם ב”מצב חירום מיוחד” שיוכרז בעת סגר, לא ניתן יהיה למנוע לחלוטין תפילות, הפגנות או טקס דתי, אך ניתן יהיה לקבוע הגבלות על ההתקהלות בהם, לרבות הגבלה על מספר המשתתפים.

.

 

אכן דיקטטורה בהתהוות זוחלת. השבוע הופעל הצבא בפעילות המשטרתית נגד מפגיני בלפור. צנחנים חמושים הוצמדו לכוחות המשטרה בפעולתם נגד אזרחי ישראל. זהו מהלך חסר תקדים. שר הביטחון גנץ טען שזה היה מהלך שלא היה צריך להינקט והורה על הוצאת הצנחנים מירושלים. אבל התקדים הזה כבר נקבע וישראל עוברת בחסות הקורונה הליך ארדואניזציה מואץ.

אגב, חלק מן המפגינים בבלפור כבר הודיעו שלא יירתעו וימשיכו להפגין עד לסיום תפקידו של ביבי.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן