טראמפ צעק, קילל, שיקר ולא ניצח

זה היה מפגש מכוער ומגעיל. טראמפ הפך אותו מייד בתחילתו למעגל קסמים של שקרים ועלבונות. הוא ניסה להשתלט ללא הרף על הדיון שרק לעיתים נדירות עסק במהות ובהתרכז בעיקר בהטחת האשמות שווא, עובדות מפוברקות ופייק ניוז בלתי פוסקים. זו היתה בושה גדולה לעם האמריקני.

 

העימות הראשון בין טראמפ לביידן שנערך הלילה הסתיים לדעת רבים ללא הכרעה למרות שסקר cnn קובע כי ביידן הביס את טראמפ בהפרש עצום.

 

האמת היא שיותר משביידן ניצח טראמפ חירבן לעצמו את ההופעה. המשמעות היא נקודות זכות חשובות לביידן, שכן הצפי המוקדם היה שטראמפ ירסק את יריבו בוויכוחים.

.

אלה היו 90 דקות שאינן מכבדות איש הם. הנשיא הצליח לגרור את המועמד הדמוקרטי לוויכוחי סרק ולהאשמות הדדיות, לעיתים ילדותיות. שני הגברים, האחד בן 75 כמעט והמתחרהו בן ה-78 כמעט, היו מתוחים ושיטחיים.

 

טראמפ, כהרגלו, שטף את דבריו בפייק ניוז, בשקרים ובעיוותי נתונים. סגן הנשיא של אובמה לשעבר לא שיקר אך לעיתים ירד לרמתו של טראמפ עד שלעיתים זו נראתה קצת כמו קטטת גן ילדים.

.

טראמפ נתן הופעה ביריונית גרועה. 

 

בינתיים, ביידן מוביל בסקרים במדינות המרכזיות שבהן יוכרעו הבחירות ב-3 בנובמבר. כללית, זו תוצאה טובה לביידן שכן להתמודד עם טראמפ התוקפן, השחצן והביריון המילולי המוכר לא היה פשוט. צפויים שני ויכוחים פומביים נוספים עד ליום הבחירות.

.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםלהחזיר את בר סימן טוב לטיפול בקורונה
המאמר הבאפוענח אחד ממעשי הרצח החמורים ברמלה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.