מבזקים

השר אסף זמיר ברח מממשלת הנאשם נתניהו

05071D6C-DABB-4CCE-B848-E1CB0B60F15E

שר התיירות אסף זמיר התפטר מממשלת נתניהו. לטענתו איבד אמון בנתניהו ובהתנהלותו והחליט לנטוש אחרי שהתברר לו שאינו יכול להשפיע מבפנים. יושב ראש המפלגה של זמיר, בני גנץ הודיע כי השרה אורית פרקש הכהן תקבל את התפקיד שהתפנה.

.

זמיר הסביר: “אני חרד למדינה, חרד שהיא על סף שבר מוחלט, וברור לי שזה לא ישתנה כל זמן שנתניהו הוא ראש הממשלה”.

.

“לאחר ארבעה חודשים וחצי כחבר בממשלה, אני קובע בצער כי משבר הקורונה על השלכותיו הנוראיות נמצא, במקרה הטוב, במקום השני בסדר העדיפויות של ראש הממשלה”, כתב זמיר.

.

“השיקולים האישיים והמשפטיים הם אלה שעומדים בראש מעיניו של נתניהו. זה ניכר בכל צעד ושעל”.

.

הוא הוסיף: “תמיד האמנתי בניסיון להשפיע מבפנים, גם במחיר של ביקורת ציבורית, כל עוד האמנתי שתוצאות פעולותיי עושות הבדל, עושות טוב. אני כבר לא מרגיש כך, ולכן אחרי התלבטות לא פשוטה, החלטתי היום להודיע על התפטרותי מהממשלה”.

.

“יש לי הערכה גדולה לבני גנץ, ואני מודה לו על האמון ועל ההזדמנות להיות חלק מהממשלה. הודעתי לגנץ כי בכוונתי להמשיך להיות חלק מהמפלגה ולשרת את הציבור מתפקידי כחבר כנסת”.

.

חבר הכנסת עופר שלח הגיב על המהלך המפתיע: ״הלבנה הראשונה בחומה של ביבי נפלה. התפטרותו של אסף זמיר לא מפתיעה, כי הוא אדם ישר ואנשים ישרים כבר לא יכולים עוד להיות בממשלה הזאת.

״יהיו עוד, כי גנץ ואשכנזי יכולים אולי לרמות את עצמם, אבל לא את האנשים הישרים הרבים בכחול לבן״.

.

 

youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

*

סיעת מרצ תגיש הצעת אי אמון קונסרבטיבית.

יו״ר סיעת מרצ, ח״כ תמר זנדברג: ״מברכת את אסף זמיר על הצעד האישי המתבקש בעזיבת ממשלתו של נאשם בשוחד שעסוק במשפטו ולא בניהול המדינה. עם פתיחת מושב הכנסת ב12/10 אגיש בשם סיעת מרצ הצעת אי אמון קונסרבטיבית. אני קוראת לכחול לבן להצטרף לסיעות האופוזיציה ויחד לתמוך בהצעה. זו ההזדמנות לשלוח את הממשלה המושחתת והמנותקת הביתה, בכנסת הזאת, בלי בחירות חדשות. התובנה של אסף זמיר אולי מאוחרת אבל חשובה וישנה אפשרות לחור אחורה לרוב הקיים בכנסת נגד נתניהו ובעד ממשלה עם סדר עדיפויות אחר שתדאג לאזרחים ולא לנאשם בשוחד״.

.

עניין מרכזי MerkaziTV

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן