מבזקים

מרב מיכאלי דורש לעצור אלימות משטרתית כלפי מפגינים

98783B1A-656D-4B1C-955C-06CD99102F81

חבר הכנסת מרב מיכאלי פנתה לשר המשפטים ולשר לביטחון פנים במכתב דחוף בעקבות אירועי האלימות הקשים נגד מפגינות ומפגינים אמש:

.

 

“אני קוראת לכם לעשות מעשה כדי למנוע אלימות ואנרכיה נגד מפגינות ומפגינים”.

לדברי ח”כ מיכאלי: התקנות שאושרו בממשלה ולאחר מכן בוועדת החוקה אשר מגבילות את ההפגנות הינן בתוקף ל-7 ימים בלבד; באפשרותכם לפעול לבטל את החרפה הזו, או לכל הפחות לייצר מתווה הפגנות ברור שניתן ליישום ולאכיפה. הבלבול הרב ששרר אצל כוחות המשטרה לגבי אופן האכיפה, הביא לאירועי אלימות משטרתית אגרסיבים וקשים מול המפגינות והמפגינים. הנוכחות הרבה מדי והמאיימת של המשטרה הביאה להסלמת הפגנות שיכולות היו לעבור בשקט גמור ולהתפזר לבד.

.

עוד הוסיפה: אירועי ליל אמש רק מחזקים את הסברה כי התקנות להגבלת ההפגנות וההנחיות למשטרה שבצידן נקבעו ללא ספק מטעמים פוליטיים, ומשמשות כר לאכיפה קשה ודווקנית. זוהי חובתכם לחברה הישראלית – זאת שמפגינה וגם זאת שלא. יש לספק באופן ברור הגנה הכרחית הנדרשת הן על בריאות הציבור והן על זכויותיו הדמוקרטיות הבסיסיות. אני קוראת לכם לעשות מעשה, כדי למנוע  אלימות ואנרכיה.

.

*שהב”ט והרמטכ”ל לשעבר, חה”כ משה (בוגי) יעלון, ‘יש עתיד – תל”ם’, אומר:

״עשרות נפגעו גופנית ונפשית, בהפגנות אמש. חלקם מתקיפות תומכי נתניהו מוסתים, וחלקם על-ידי מיעוט שוטרים מוסתים על-ידי השר לביטחון נתניהו. בני וגבי, רואים שהנאשם שותק לנוכח הארועים הקשים? הוא יאשים אתכם גם בזה כשם שמאשים אתכם במחדליו בקורונה. צאו מהממשלה הרעה הזו, וביחד נציל את ישראל.״

 

.

ח”כ מיקי חיימוביץ’ אומרת היום כי קיימת קבוצה בכחול לבן שחושבת על פירוק השותפות עם נתניהו.

חיימוביץ’ אמרה בריאיון לשלי יחימוביץ’ ויגאל גואטה בכאן רשת ב: “יש בימים האחרונים קבוצה הולכת וגדלה בכחול לבן שחושבת בהחלט על אופציה של פירוק אחראי של השותפות עם הליכוד. לא נוותר על מוקדי הכוח, אבל נפעל להחלפת נתניהו”. חיימוביץ’, שהשתתפה בהפגנות בתל אביב אמש, הוסיפה: “יש בעיה בכלל בהגבלת הפגנות במדינה דמוקרטית, ואני אמרתי מראש שזה רק יגביר אותן”.

 

 

על כך הגיבו בליכוד:

‏‎כחול לבן ממשיכים לדחוף לבחירות בניגוד לרצונם של רוב אזרחי ישראל ובזמן שראש הממשלה נתניהו עובד מסביב לשעון כדי להציל חיים ולהילחם בקורונה.

אנו חוזרים וקוראים לכחול לבן לפעול באחדות לאומית ולעזור בסיוע כלכלי לאזרחי ישראל במקום לעסוק בפוליטיקה קטנה עבור מפלגתם שקורסת בסקרים.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן