עימות הסגנים: טבילת אש מוצלח לקאמלה האריס

העימות בין מספרי 2 של המתמודדים לנשיאות הוכיח בראש ובראשונה ששניהם עדיפים על אלה שהביאו אותם. פנס, הוא קמפיינר מנוסה, איש חד לשון ובעל יכולת ביטוי מצויינת, ניחן בכישרון לתמצת נושא באופן מובן ואחראי במשפטים ספורים. הבעיה היחידה היתה שלפנס לא היו נימוקים טובים להגן על הקדנציה העלובה של הבוס שלו.

 

קאמלה האריס, מי שלדעת רבים עשויה להיות הנשיאה האמריקנית הראשונה אם ביידן ינצח בעוד שלושה שבועות, היתה רהוטה ומשכנעת. כללית, קיבלנו סוף סוף ויכוח לגופו של עניין בנושאים המרכזיים. בסקר cnn שנערך לאחר העימות היא הביסה את פנס בהפרש ניכר אמנם טיפה פחות מההפרש שבו גבר ביידן על טראמפ ובכל זאת – היא המנצחת 59 אחוזים מהנשאלים אמרו שהיא ניצחה לעומת 38 אחוזים שנתנו לפנס את הניצחון בעימות.

 

זה היה העימות הטלוויזיוני היחיד בין הסגנים והרושם הכללי הוא שהניצחון היה של סגנו של טראמפ אבל לא בהפרש גדול. לכן, לקאמלה זו היתה התחלה טובה לדרך שאולי תסתיים המרד הסגסגל בבית הלבן.

.

בשל מחלת טראמפ עוד לא ידוע אם וכיצד יתקיים העימות הבא בין טראמפ לביידן. המועמד הדמוקראטי מוביל בסקרים הארציים וגם במדינות המפתח שבהן ייקבע הלכה למעשה האם יהיו חילופי שילטון.

.

הנושאים שטופלו בוויכוח:

האריס תקפה "העם האמריקני היה עד לכישלון הגדול ביותר של ממשל נשיאותי בתולדות ארצנו".

פנס התקשה לחמוק מהפאשלות ואמר כי "מהיום הראשון טראמפ שם את בריאות אמריקה במקום הראשון". פנס נשאל על האירוע בגן הוורדים של הבית הלבן, החשוד כאירוע הדבקה המוני. הוא התחמק  ואמר כי "העם האמריקני מעריך את עבודתו של הנשיא, העבודה נמשכת".

האריס התייחסה לחיסון נגד הקורונה ואמרה: "אם המומחים ימליצו על חיסון, אני אהיה הראשונה בתור. אם טראמפ יגיד לי לקחת אותו – לא אקח".

.

האריס תקפה את מדיניות החוץ של טראמפ: "הוא בגד בחברינו ואימץ דיקטטורות כמו רוסיה. המודיעין טוען שרוסיה מתערבת בבחירות, אבל הנשיא מעדיף להאמין לפוטין ולא למודיעין שלנו. בנושא העסקה עם איראן, היינו בעסקה עם אירן יחד עם חברים – ועכשיו אנו פחות בטוחים".

.

פנס התפתל: "אנו יחד עם בני בריתנו, העברנו את השגרירות לירושלים. נשיאים הבטיחו – אנחנו קיימנו". בנושא איראן אמר פנס: "הפסקנו את תזרים המזומנים לאיראן וחיסלנו את קאסם סולימאני. אמריקה בטוחה יותר, בעלות בריתנו בטוחות יותר".

.רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי MerkaziTV

 

שיתוף:
מאמר קודםהסגר עובד: ירידה ניכרת בתחלואה
המאמר הבאפיתתה גברים ברשת ואחר כך סחטה אותם
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.