מבזקים

האמת נחשפת: רוב החולים המבוגרים הם חרדים

4891993E-028C-4BBE-878F-17BADACD97E3

משרד הבריאות נמנע מטעמים פוליטיים לגלות נתונים על פילוח הרכב החולים הקשים ואלה שבמצב בינוני. הסיבה: לא להרגיז את שבעת המנדטים של ליצמן שביבי כה זקוק להם.

 

אלא שהיום נחשף בעקיפין מה שמנסים להסתיר והוא שמנתוני משרד הבריאות עולה כי הרוב המוחלט, כלומר יותר מחמישים אחוזים מהחולים המבוגרים בני ה-65 ומעלה הם מהגזר החרדי המתגוררים בערים החרדיות. הללו נדבקו בהמוניהם אחרי ההתקהלויות בראש השנה וביום הכיפורים. עתה מצפים לגל נוסף של נדבקים מבוגרים בעקבות ההפרות הבוטות של ההנחיות בחלק מהמגזר בסוכות.

 

כמובן שמדובר בחלק מהמגזר ובחצרות מסויימות שם ההפרה בוטה ונובעת מהוראות מפורשות של רבני הקהילה. המידע הגיע מהמטה ההסברה החרדי במשרד הבריאות שחושף כי יותר מ-50% מהחולים המבוגרים בגילאי 65 ומעלה הם חרדים, כשעל פי ההערכות חלק גדול מן החולים נדבקו בתפילות הימים הנוראים.

 

מדובר בנתון מהמם שכן מספרם היחסי של בני הגיל הזה באוכלוסיה הכללית זניח ובכל זאת שם עיקר התחלואה. 

.

בפניית המטה למגזר החרדי נאמר כי: “הנתון מבהיר, כי בניגוד לתחושה הרווחת שהמבוגרים נשמרים יותר, כמו גם שהצעירים שומרים על עצמם מחשש להדביק את המבוגרים שבמשפחותיהם, הרי שהנתונים מדברים בעד עצמם ואמורים להדאיג במיוחד את הציבור שלנו”.
.
מטה ההסברה החרדי יצא בקמפיין מגזרי בסיסמא “חרדים שומרים על ההנחיות. נזהרים בקדושת החיים”. הסלוגן נועד להדגיש כי בניגוד לרושם המוטעה בחלק מכלי התקשורת, רוב הציבור החרדי שומר על ההנחיות ומקפיד על מצוות “ונשמרתם מאוד לנפשותיכם”.

.

עניין מרכזי

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן