מבזקים

לא ייאמן: ערבים ישראלים יצביעו נגד הסכם השלום

54D45D9D-B616-405D-82B0-25E2926F7162

ראש הממשלה נתניהו נשא נאום מרתק בהציגו בפני חברי הכנסת את הסכם השלום עם איחוד האמירויות. הוא אמנם קילקל את החגיגה בהתייחסות מיותרת לקורונה אבל שב במהרה לרגע ההיסטורי.

 

המעניינת במיוחד היא התופעה שהיחידים שהשמיעו קריאות ביניים וצפויים להצביע נגד אישור ההסכם הם חברי כנסת ערביים חברי הרשימה הערבית המשותפת. ככה זה עם הפלסטינים בכל מקום: אין להם כבוד אמיתי לשום דבר ובעיקר לא לעצמם.

.

נאום נתניהו שודר ישירות בחלק ממדינות ערב בהן באמירויות ובבחריין.

.

נתניהו אמר:

* ישראל שנתפסה עשרות שנים כאויב נתפסת היום כבת ברית איתנה ואפילו חיונית. מדהים שפה בכנסת ישראל יהיו אנשים שיצביעו נגד השלום”*

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג בפני מליאת הכנסת את הסכם השלום עם איחוד האמירויות ואמר: “מאז ראשית ימי הציונות ידנו האחת אוחזת בנשק המגן וידנו השנייה מושטת לשלום לכל מי שרוצה בשלום. אומרים ששלום עושים עם האויב, לא. שלום עושים עם מי שחדל להיות אויב, שלום עושים עם מי שרוצה בשלום ולא עם מי שנשאר מחויב להשמדתך.

תמיד האמנתי ששלום אמת יושג רק מתוך עוצמה ולא מתוך חולשה. את החזקים מכבדים, עם החזקים כורתים בריתות, בעוד שהחלשים נרמסים. ישראל בהנהגתי הפכה למעצמה טכנולוגית, למעצמה מודיעינית, למעצמת סייבר והדברים הללו, השילוב של הכוח הכלכלי טכנולוגי שלנו והכוח הצבאי המודיעיני שלנו, נתנו לנו הרבה עוצמה מדינית. ישראל בהנהגתי איננה מתפתה לנסיגות מסוכנות, להרכנת ראש, לפייסנות שמקרבת מלחמה במקום להרחיק אותה.

הודות לכך מתרחש בשנים האחרונות דבר ענק, מדינות ערביות ומוסלמיות רבות מבקשות את קרבתנו. הן רואות את עוצמתנו הצבאית והמודיעינית הטכנולוגית והכלכלית. הן משנות את גישתם כלפינו, ישראל שנתפסה עשרות שנים כאויב נתפסת היום כבת ברית איתנה ואפילו חיונית.

נקודת המפנה המשמעותית ביותר הייתה ההתנגדות שהובלתי להסכם הגרעין המסוכן עם איראן. עמדתי מול כל העולם, לפעמים עמדתי גם מול אנשים פה. הזהרתי מפני תרחיש איימים של איראן גרעינית, נאמתי על-כך בקונגרס האמריקני וקידמתי יחד עם האחרים כאן מדיניות שנועדה למנוע מאיראן להתבסס צבאית בסוריה. מנהיגים שונים פנו אלי באזור במיוחד אחרי הנאום בקונגרס, פנו אלי בחשאי ואמרו עד כמה הם מברכים את המדיניות הזאת ובהדרגה הביעו נכונות להדק אתנו את הקשרים. פתחנו את שמי סעודיה לטיסות מישראל, ביקרתי עם רעייתי באומן, כוננו יחסים דיפלומטים עם צ’אד, נפגשתי עם מנהיג סודן, פגשתי חצי תריסר נציגים ממדינות ערביות והיו גם הרבה מאוד פגישות חסויות שיגיע הזמן לחשוף אותם.”

לא אמרתי שכל העולם הערבי תומך בשלום או כל העולם המוסלמי, איראן מתנגדת לו בחריפות, חיזבאללה מתנגד לו בחריפות, חמאס מתנגד לו בחריפות, וגם הרשות הפלסטינית. והנה גם חברי כנסת כאן מתנגדים. מדהים שפה בכנסת ישראל יהיו אנשים שיצביעו נגד השלום, מי שלכאורה ממחנה השלום מתנגד לשלום.”

צילום: גדעון שרון.

.

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי ח”כ בני גנץ אמר במליאת הכנסת: “אני מבקש לברך אותך ראש הממשלה נתניהו על שבחרת לצעוד בנתיב הנכון. שבחרת בדרך השלום, שהכרת במגבלות האי אפשר, והלכת למהלך שיש בו בכדי להשפיע על המציאות והמגמות החיוביות במזרח התיכון. שינוי התפיסה שהוביל הממשל האמריקאי, יירשם בספרי ההיסטוריה של המזרח התיכון והעולם כולו. ”

השר גנץ התייחס לעסקת מטובי הf-35 עם האמירויות ואמר: “בימים אלה אני ומערכת הביטחון עובדים על הבטחת האינטרסים הביטחוניים ושימור יתרונה האיכותי של ישראל. זאת במסגרת המציאות החדשה, שתמשיך להשתנות ולהיבנות, בהסכם עם בחריין ובהסכמים עם מדינות נוספות שעוד יגיעו בקרוב.

ידידינו האמריקאים הם בעלי ברית ושותפים המחוייבים לשמור על ביטחונה של ישראל, מתוך הבנה שבלי ישראל חזקה- אין מזרח תיכון יציב. שותפות אזורית ושגשוג מחייבים גם גמישות ויצירתיות. במזרח התיכון התבצעו ויתבצעו עסקאות נשק.

כמי ששירת כל חייו את ביטחון ישראל ומופקד בראש המערכת הביטחונית כעת- אני אומר בצורה ישירה, ללא הסתרה, ללא עקיפה וללא קריצה- כל עוד אני שר הביטחון- אדאג לכך, ביחד עם הדרגים הביטחוניים והמקצועיים, שעוצמתה ועליונותה הצבאית של ישראל באזור יישמרו, יתחזקו ויתבססו.”

.

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

רמי יצהר Rami Yitzhar , עניין מרכזי MerkaziTV

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן