מצבו של סאיב עריקאת קשה אך יציב

מאמצים בישראל להציל את חייו של בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת שלקה בקורונה ומטופל בבית החולים הדסה בירושלים.

 

דוקטור עריקת בן 65 מעורב זה 30 שנה במשא ומתן המדיני עם ישראל. הוא מוכר היטב בארץ. לפני שנים אחדות עבר השתלת ריאות בארצות הברית ועתה משלקה בנגיף הידרדר מצבו והוא פנה וביקש את עזרתם של נתניהו ובני גנץ. השניים נעתרו לפנייה מטעמים הומניטריים.

 

אתמול הועבר עריקאת באמבולנס ישראלי בליווי אבטחה של רכבי מג״ב לבית החולים הדסה עין כרם לטיפול חירום.

 

מבית החולים נמסר כי מצבו קשה ויציב והוא נעזר בקבלת חמצן בדרגה גבוהה. המחווה של נתניהו וגנץ זכתה לתהודה חיובית בעולם. הטיפול שבכיר הרשות זקוק לו הוא מקצועי ייחודי ונודע לתחזוקת הריאות המושתלות בגופו.

שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, פירסם הודעה מיוחדת שבה נאמר בפנייה ישירה לעריקאת:

"אני מאחל לך החלמה מהירה ומהירה. עתיד העם הפלסטיני צריך את המחויבות שלך לשלום, לדמוקרטיה ולהגעה למעמד של מדינה. בקרב נגד הקורונה אתה בידי הרופאים הכי טובים בישראל, גיבורים שלא זכו למספיק תשבוחות".

 

שיתוף:
מאמר קודםכ-400 אלף חולים חדשים ביום בעולם
המאמר הבאפוטר היועץ המנטאלי של נבחרת הכדורגל
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.