מבזקים

אלבניה מובילה את המאבק באנטישמיות

14FE01A6-176F-43E0-8B12-67E1CF83D82F

יו”ר הכנסת, ח”כ יריב לוין, נשא דברים בפורום הבלקני למאבק באנטישמיות, בו נאמו גם מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, נשיא האיחוד האירופי, דיוויד סאסולי ואישי ציבור בולטים נוספים מכל רחבי העולם.

.
יו”ר הכנסת אמר בכנס: “האנטישמיות מעולם לא נעלמה. בימינו יש גם אנטישמים “נאורים”, המסתתרים מאחורי דה-לגיטימציה וחרמות על מדינת ישראל, מאחורי תנועות של “צדק חברתי” ו”תקינות פוליטית”. זה קורה לא רק בפינות החשוכות ביותר של האינטרנט, אלא בפומבי.

.

עלינו לשאול עצמנו בכנות: איך הגענו למצב הזה? ומה אנחנו יכולים לעשות בנדון?

אני פונה אליכם היום ממזרח תיכון חדש, שונה בתכלית מאשר לפני כמה חודשים. הסכמי השלום שנחתמו, כמו גם התחממות היחסים של ישראל עם סודן, החלו להפיל חומות של חשד ובורות והחליפו אותן בשיתופי פעולה. אני מקווה שאלה יובילו לחשיפה לישראל ולידע רב יותר אודותיה, וכך לרמות נמוכות יותר של אנטישמיות, גם באזורנו. היום אלה יהודים – מחר יהיו אלה אחרים. בואו נגיד לא ל- BDS, לא לסטנדרטים כפולים לגבי מדינת היהודים ולא לאנטישמיות”.

.

רקע:

אלבניה היא המובילה בין מדינות הבלקן בתחום המאבק באנטישמיות כיום.

.

בתקופת השואה עשו האלבנים מאמץ יוצא דופן להצלת יהודים, כך שאלבניה היא המדינה היחידה ביבשת בה מספר היהודים לאחר מלחמת העולם השנייה היה גבוה יותר מאשר לפניה. לא פחות מ-73 חסידי אומות עולם באים ממדינה קטנה זאת, בת פחות מ-3 מיליון תושבים כיום.

צילום: דוברות הכנסת – שמוליק גרוסמן.

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן