מבזקים

ביקור בכלא הנשים נווה תרצה

B486DB48-428B-4B80-B666-7FDED497F17B

השרה עומר ינקלביץ’ ביקרה בבית הסוהר נווה תירצה ומספרת מחוויותיה:

איך משפיעה הקורונה על החיים בבית הכלא?

איך מונעים הדבקה בתאים צפופים? איך מתמודדים אסירים עם העובדה שהביקורים של בני המשפחה להם הם מחכים כל כך, הפכו להיות מוגבלים? מה עושים כשאסיר מתגלה חיובי?

.

הגעתי לכלא נווה תרצה כדי לראות איך מתנהלת שגרת קורונה בין הסורגים. למרות המצב, גיליתי שהאסירות וגם הצוות מצליחים לשמור על שגרת עבודה וביקורים תוך הקפדה על הכללים, על קפסולות ועל עטיית מסכות באופן מעורר התפעלות.

.

מעבר לנושא הקורונה, פגשתי נשים חזקות, עובדות, לומדות, צעירות, מבוגרות ואפילו אמא עם תינוק, שמנסות להשתקם ולשמוח במה שיש. ראיתי צוות מסור שמחובר לאסירות ועושה הכל כדי להקל עליהן את התקופה הקשה הזו.

.

ועוד משהו אחד- כלא נווה תרצה הוא הכלא לנשים היחיד בארץ. אמנם הוא מתוחזק ונקי מאד, אבל אי אפשר שלא לראות שהוא ישן ובלוי. הגיע הזמן להשקיע תקציבים כדי שהכלא היחיד שמיועד לנשים בארץ יעבור שיפוץ או ייבנה מחדש. מגיעה לנשים הללו הזדמנות להשתקם ולהעביר את התקופה הממילא קשה הזו בתנאים פיזיים נאותים.
.
תודה למ”מ נציב שב”ס, אשר וקנין, למפקדת בית הסוהר, סגן גונדר אורלי בן הרוש ולמפקד מחוז מרכז, גונדר מנשה גניש, על הסיור המרתק ועל העבודה הטובה שאתם עושים בשגרה ובימים אלה בפרט.

.

ולכן, הנשים שפגשתי- שתצאו בקרוב לעולם טוב יותר, ושלעולם לא תאבדו את התקווה שראיתי לכן בעיניים״.

.

צילום: דוברות שב״ס.

.

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן