מדוע מטשטשים לכם את מספר ההרוגים היומי

הכי חשוב לדעת: ישראל היא המדינה היחידה בעולם המטשטשת במתכוון את הנתון הקטלני האכזרי מכולם. אומרים לך כמה נבדקו, כמה מונשמים, כמה במצב קשה אבל לא מספרים לך כמה מתו ביממה האחרונה. אמנם, המספר הכללי מתפרסם אבל ללא ציון כמה מתו ביממה האחרונה.

.

מיום ראשון נכנסות לתוקף הקלות רשמיות. אבל זה שפותחים משהו – לא חשוב מה – בגלל לחץ אינטרסנטי לגיטימי ככל שיהיה זו לא המלצה ללכת לשם. לא למלון, לא לצימר, לא לבית כנסת לא למסז׳ ולא למספרה.

.
לפחות למשך השנה הקרובה, אם לא יותר, כדאי וחשוב להמנע ככל האפשר מכל מגע קרוב עם מי שאינם בני ביתך הישירים.

.

מדובר בנגיף נכלולי הנדבק בקלי קלות והורג בעיקר צדקנים ותמימים המסכנים את חייהם שלא לצורך בטיעון הכי מגוחך בעולם: ״למה להוא מותר ולי לא״. למזלו של המין האנושי, מדובר הפעם במגיפה שכל אדם יכול להימנע ממנה אם רק ישמור נפשו תמיד ובכל עת, אם מותר ללכת להתפלל או לשחות בים ואם לא. הרשות נתונה אבל ההידבקות אינה בידי שמיים – אלא בידיך. כל השאר אלה תירוצים היכולים לעלות לך בחייך.

.

ואגב, בלי שהרגשנו חצינו מזמן את אלף וחמש מאות קורבנות הקורונה בקצב דו סיפרתי יומי מטפטף. שמור על עצמך, ידידי הטוב וידידתי המופלאה.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהערכה: התקפת הסייבר על ישראל – אזהרה לנתניהו לא להתערב לטובת טראמפ
המאמר הבאהסייבריסט ד״ר אייל פינקו על הניסיונות הזדוניים לגנוב מידע הקשור לקורונה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.