מבזקים

כניעת נתניהו תניב התפרצות חמורה מקודמותיה

F613E681-26BE-4A7E-AD05-7EF427915F8D

ישראל נכנסת היום לסדרת הקלות חדשה ומסוכנת המובעת מכניעת הממשלה ללחצי אינטרסנטים. דווקא עכשיו, כשאמריקה ואירופה חוות שיאי תחלואה ומוות ובישראל חלה נסיגה בהידבקות אנחנו עדיין רחוקים מאוד ממיימדי הריסון בסיום הגל הראשון ובכל זאת נתניהו נכנע. התוצאה תהיה התפרצות חמורה וקשה נוספת כשבדרך יהיו עוד ועוד הלוויות ורבבות חולים נוספים.

 

ההקלות וההגבלות החל מיום ראשון:

התקנות המלאות

1.    ניתן יהיה לקיים אימון ותחרויות לספורטאים תחרותיים, ילדים ונוער, ובענף השחייה והספורט המוטורי – גם בגירים.

2.    ניתן יהיה לקיים שיעורי נהיגה בכפוף להוראות של נסיעה ברכב פרטי – עד נהג ושני נוסעים ברכב. 

3.    ניתן יהיה להפעיל מסגרת רווחה ושירותים נוספים המנויים בסעיף 11(ב) לחוק, שלא רק בעבור טיפול סוציאלי חיוני. תיקון זה יאפשר בין היתר הפעלת שירותים במסגרת “מרכזי יום ומועדונים לאזרחים ותיקים” או שירותים להפגת בדידות המיועדים לאזרחים ותיקים, לרבות אלה שאינם במסגרת שירותי הרווחה של הרשות המקומית וכן ספריות לעיוורים.

4.    מותרת הפעלת מקום עבור אימון או תחרות של ספורטאי מקצועי וכן של ספורטאי תחרותי. 

5.    בנוסף להפעלתם של שמורות טבע וגנים לאומיים, תתאפשר גם הפעלתם של שטחים פתוחים של אתרי מורשת ואתרי עתיקות.

6.    צימרים: תתאפשר הפעלת מתחם אירוח, עם עד 4 יחידות אירוח נפרדות לגמרי, כאשר כל יחידה תשמש בעבור אנשים הגרים יחד בלבד. הפעלת מתחם אירוח בניגוד לתנאים מהווה עבירה שהקנס בגינה – 5,000 שקל.

7.    תתאפשר הפעלתם של מקומות למתן טיפולים לא רפואיים בגוף האדם, כגון מספרות וטיפולי יופי וקוסמטיקה, וכן טיפולי רפואה משלימה. בכפוף לתנאים הקבועים בתקנות, כולל חובת תיאום ביקור מראש. יובהר כי טיפולים אלה כוללים גם טיפולים כגון רכיבה טיפולית, טיפולי נפשי או רגשי וכד’ וכן בריכות טיפוליות.

8.    תתאפשר הפעלת מתחמי דרייב-אין לצורך צפייה בסרט. 

9.    תפילה: תתאפשר עד 10 אנשים במבנה ו-20 אנשים בשטח פתוח, יודגש: תפילות בלבד. תפילה עם מספר אנשים גבוה מהמותר מהווה עבירה פלילית (שהקנס בגינה 500 שקל לכל אחד מהנוכחים). 

10.    אירועים מסוג חתונה, מסיבה, טיול מאורגן או טקס – יתאפשר קיומם עם עד 10 אנשים במבנה או 20 בחוץ (ולכל היותר עד 20 אנשים). 

11.    חל איסור על ארגון או השתתפות באירוע מסוג: אירוע ספורט, כנס, פסטיבל ומופע בידור ואומנות.

12.    חל איסור על מפעיל מקום ציבורי ועסקי או מחזיק במקום פרטי לקיים אירוע אסור, וחל איסור על נותן שירותים (כגון: שירותי צילום, הסעדה, מוסיקה, תאורה ותשתיות) לתת שירות עבור אירוע אסור או אירוע שמספר המשתתפים בו עולה על המותר – העובר על הוראה זו צפוי לקנס של 5,000 שקל. 

13.    תחול חובת שמירת מידע על ידי מחזיק של מקום ציבורי או עסקי שהכניסה אליו נעשית בתיאום או בהזמנה מראש לצורך מסירתה במקרה הצורך לשם ביצוע חקירה אפידמיולוגית (כגון מקום למתן טיפולים לא רפואיים בגוף האדם, מקום למתן טיפול רפואה משלימה ועוד).

עד 20 תלמידים בכיתה וצמצום ערבוב בצהרונים

קבינט הקורונה אישר תיקון לתקנות הסמכויות המיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה בנושא הגבלת הפעילות של מוסדות המקיימים פעילות חינוך. החל ממחר יפתחו מסגרות החינוך לילדים בכיתות א-ד למשך 4 ימים לפחות בכל שכבת גיל. תוקפן של המגבלות הוא עד יום ראשון ה-29 בנובמבר.

.

המגבלות המלאות

1. נקבע כי לגבי כיתות א’ עד ד׳ כמות התלמידים לא תעלה על 20 תלמידים בכיתה למעט ההחרגות המפורטות להלן – משרד החינוך יקיים מנגנון החרגה שיאפשר לעד 10% מהכיתות ללמוד בקבוצות של עד 24 תלמידים, תוך מתן עדיפות למוסדות הנמצאים באזורים בעלי שיעור תחלואה נמוך. 

2. יעשה מאמץ מרבי לצמצמם ערבוב קבוצות בפעילות הצהרונים. ניתן יהיה לצרף ילדים של עד שלוש קבוצות קבועות מאותה שכבת גיל, ובלבד שהמספר הסופי לא יעלה על 28 ילדים.

3. כל התלמידים ואנשי הצוות יעטו מסכה בכל עת, לרבות בהסעה לפעילות כאמור וממנה, למעט בעת אכילה או בפעילות גופנית.

4. הוחלט כי הפעילות תתקיים כך שכל איש צוות יוכל ללמד שלוש קבוצות לכל היותר, למעט מורים לחינוך גופני ובלבד שבכל עת הוא עוטה מסכה ושומר על מרחק של שני מטרים לפחות בינו לבין התלמידים.

5. הוחלט כי כל התלמידים יעטו מסכות בלימודים, לרבות תלמידי כיתות א’ ו-ב’, וכי התלמידים יאכלו את ארוחותיהם בשטח פתוח, ואם הדבר לא אפשרי, בישיבה בשולחן נפרד לכל תלמיד בכיתה. 

6. בהפעלת אוטובוסים תתבצע הפרדה באמצעות השארת שורת מושבים ריקה בין החלק הקדמי של ההסעה לבין חלקה האחורי.

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

רמי יצהר Rami Yitzhar עניין מרכזי MerkaziTV

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן