מבזקים

אמריקה בוחרת בין המכחיש המשוגע לישנוני הקשיש

7F1034E5-8DAB-4DD3-AA1F-E5FC39671833

לראשונה בתולדות ארצות הברית, בעלי העסקים בערים המרכזיות מתקינים לוחות עץ על חלונות הראווה, מיליונים רוכשים כלי נשק ותחמושת, אוגרים מזון ומתמגנים והכל לקראת ההכרזה בשעות הקרובות על המנצח בבחירות לנשיאות.

 

כוחות הכיבוי בכוננות עליונה וכך גם המשמר הלאומי, המשטרה וכוחות מליציה מקומיות של אזרחים שהתארגנות במטרה להתכונן לאפשרות של מהומות, פרעות, מעשי ביזה והצתה.

 

הכוננות חסרת התקדים והחשש האישי של האזרחים נובעים מאיומיו המפורשים של הנשיא המכהן טראמפ לא להכיר בהפסדו אם יובס.

 

ישראל היא המדינה היחידה בעולם שרוב אזרחיה רוצים בהמשך שהיית המכחיש המטורף בבית הלבן ולכן ננקטות גם פעולות מסויימות לסייע לו. את עיקר המאמץ משקיעות בנות בריתה של ישראל: סעודיה, האמירויות ודומותיהן.

 

בניגוד לפעם הקודמת, פוטין פועל הפעם לא לטובת צד זה או אחר אלא כדי לעודד מהומות ואי שקט מתמשך שיאכל את אמריקה מבפנים ויחליש אותה.

 

סין רוצה להעיף את טראמפ שמתנכל לה ומסיית לאיראנים שכוחם מוגבל למדי.

 

דונאלד טראמפ  מגיע ליום הבחירות במצב הכי גרוע מבחינתו

שיא תחלואה, מוות, הידבקות והכחשה

 

אבל למרות כל מה שהנשיא הזה עשה להם הוא עדיין מגיע לפתיחת הקלפיות עם סיכוי אפשרי לשרוד. האמריקני הלבן, הבור, חסר ההשכלה, הקרואים וואיט טראש כלומר, הזבל הלבן עדיין תומכים בו ואלה עלולים לצאת למהומות. 

 

מנגד, השחורים, ההיספאנים ויתר הדפוקים, לא בטוח שיעברו לסדר היום אם ביידן הישנוני הקשיש יפסיד איכשהו חרף היתרון בכל הסקרים. שיא של יותר מ95 מיליון אזרחים כבר הצביעים לפני היפתח הקלפיות וההערכה שרובם דמוקרטים.

 

וזה יילך ככה: אם ביידן ינצח בשתיים שלוש מדינות מתנגנדות זה יספיק לו להשגת 270 האלקטורים. אם הניצחון יהיה ברור וחד משמעי הוא יוכרז ביום רביעי ואפשר שהמהומות ייחסכו. אם תהיה אי בהירות, אמריקה תיכנס לאי שקט מתמשך ולחוסר ודאות בעייתית.

 

מנקודת מבט ישראלית זה כל כך משנה. ביידן וסגניתו קאמלה האריס הם ידידים מובהקים והמגמה החיובית תישאר גם אם יתחלפו דיירי הבית הלבן ובלפור. הלוואי.

.

על כך אמר הפרופ’ אלן דרשוביץ : ״טראמפ היה אחד הנשיאים הטובים עבור ישראל, וגם ג’ו ביידן הוא ‘חבר’ של ישראל, ככה שישראל תהיה בידיים טובות כך או כך”.

 

המשפטן הבכיר המקורב לנשיא תקף את דברי טראמפ על אלימות שעלולה להתעורר לאחר הבחירות: “נשיא מכהן לא צריך להתבטא כך, בכל מקרה לא חושב שיהיו מהומות, אלא שיהיו תוצאות יחסית בזמן. בכל מקרה נשיא צריך תמיד לגנות אלימות”.

.

 

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי. MerkaziTV

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן