מבזקים

טראמפ אסר להשקיע בחברות ביטחון סיניות

B1619EC8-4550-4620-A531-D20E945A2FDA

רגע לפני סיום כהונתו, ולאחר שבעבר חתם על צווים להגבלת פעולתן של חברות סיניות בארצות הברית, חותם הבוקר טראמפ על צו נשיאותי נוסף להגבלת ההשתלטות הסינית בארצות הברית, למניעת העברתן של טכנולוגיות אמריקאיות לסין ולמניעת התפתחות התעשיות הביטחוניות הסיניות.

.

טראמפ מסרב לשתף פעולה עם צוות העברת השלטון שאמורה להתריים בחודש ינואר עם השבעת ג׳ו ביידן. כיאה לאישיות הסעייתית הוא מסרב להכיר בהפסדו ולראשונה זה יותר מ-120 שנה נשיא מכהן או מתמודד אינו מברך את המנצח בבחירות.

 

בינתיים טראמפ מפטר בכירים. שר ההגנה היה הראשון ובתקשורת האמריקנית מתפרסם שעל הכוונת עוד בכירים במערך ההגנה והביון.

 

הצו הנשיאותי החדש של טראמפ, מספר ימים לאחר היוודע תוצאות הבחירות בארצות הברית, כולל איסור על חברות ואזרחים אמריקאיים להשקיע במניות של חברות סיניות, העוסקות בפיתוח התעשייה הביטחונית הסינית ובקידום יכולותיו של הצבא הסיני.

.

בצו הנשיאותי כתב טראמפ, “שהפעילות הסינית לרכוש ולהשתלט על תשתיות וטכנולוגיות מתקדמות אמריקאיות הולכת ומתרחבת ויש למנוע סיוע אמריקאי להתפתחות הצבא הסיני, יכולות המודיעין הסיניות, יכולות תקיפת הסייבר ופיתוח של נשק להשמדה המונית על ידי סין”.

.

הצו הנשיאותי ייכנס לתוקף החל מינואר 2021, ונכללות בו 31 חברות סיניות אשר זוהו והוגדרו על ידי משרד ההגנה האמריקאי, בהן כל השקעה אמריקאית אסורה.

.

ארצות הברית מודאגת מהמתרחש בים סין הדרומי ומהמתיחות הצבאית בין המדינות, השוררת באזור. סין במהלכים צבאיים ומדיניים השתלטה בשנים האחרונות על שטחים בינלאומיים (ועל שטחי מדינות אחרות) באזור ים סין הדרומי, והגדירה אותם כשטחי מים כלכליים סיניים, על מנת שהיא תוכל לנצל את משאבי הטבע בהם באופן חופשי, לרבות דגה ומרבצי גז.

.

טראמפ מפסיד ומתנהג כלוזר עלוב. 

 

טראמפ ביצע בתקופת כהונתו מהלכים רבים, מדיניים, כלכליים וצבאיים, מול המהלכים האגרסיביים של סין. הצו הנשיאותי האחרון חותם את תקופת כהונתו והמערכה הכוללת שניהל משטרו של טראמפ מול הסינים.

.

מעניין יהיה לראות מה תהיה תפיסת עולמו של ביידן מול הסינים וכיצד יפעל מולם. 

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן