מבזקים

סוכני מוסד ביצעו חיסול בטהרן עבור ה-CIA

E6BBE81A-0423-4C60-BEEF-A559BC76FA76

העיתון האמריקני ניו יורק טיימס מפרסם בסוף השבוע גילוי מעניין לפיו ישראל נענתה לבקשה אמריקנית מיוחדת וחיסלה את מספר 2 בארגון אל קאעידה.

 

החיסול בוצע בחודש אוגוסט האחרון ברחוב בטהרן. שני מחסלים רכובים על אופנוע הצליחו לירות ולחבל את היעד ולהימלט מהזירה. המבצעים הם סוכנים ישראליים.

 

יעד החיסול היה עבדאללה אחמד עבדאללה, מספר 2 בארגון הטרור שהפיל בשנת 2001 את מגדלי התאומים בניו יורק. בטהרן. הטרוריסט הזה הסתתר בבירת איראן וכונה אבו מוחמד אל-מסרי. האיש נורה למוות יחד עם בתו מרים, בת 27, בטהרן ב-7 באוגוסט וגופותיהם אותרו במכוניתם ליד הבית שבו התגוררו בשכונת פסדרן  שבטהראן. הבת של עבדאללה היתה אלמנתו של חמזה בן לאדן, בנו של מנהיג אחקאעידה שחוסל בפעולה נועזת באפגניסטן בתקופת הנשיא אובמה.

.

 

 

הירי בוצע מאקדחים מצויידים במשתיק קול כך שאיש לא ראה ולא שמע דבר טרם שהמחסלים נעלמו.

.

עבדאללה היה אחראי לפיגוע הטרור הרצחני על השגרירויות האמריקניות בקניה ובטנזניה ב-1998 שבו נהרגו 224 בני אדם נהרגו ומאות נפצעו. עבדאללה גם היה אחראי גם למתקפה במומבסה שבקניה ב-2002, שבה נהרגו 13 מקומיים ושלושה תיירים ישראלים. החשבון הזה נסגר עתה. 

 

יצויין שה-FBI הכריז על פרס של 10 מיליון דולר למוסר המידע אודות עבדאללה. הפרס הוענק לגורם בלתי מזוהה.

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

עניין מרכזי

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן