מבזקים

מה העלות של דרכון פורטוגלי?

דרכון פורטוגלי הוא אחד מהדרכונים האירופאיים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות בישראל. הסיבה המרכזית לביקוש לדרכון זה משום שתהליך הוצאתו קל יותר באופן משמעותי בהשוואה לדרכונים של מדינות אחרות באירופה. הליך הוצאת הדרכון עצמו אורך כשנה וחצי- שנתיים, ולא דורש מגורים קודם לכן בפורטוגל, או להינשא לאזרח פורטוגלי. התנאים הם יחסית פשוטים- עליכם להיות מעל גיל 18, להוכיח אילן יוחסין הכולל שם משפחה ספרדי מרשימה מסודרת המופיעה באינטרנט, ושורשים מאחת ממספר מדינות מסוימות הקשורות לגירוש יהודי ספרד. אם דרכון שכזה מעניין אתכם- להוצאת דרכון פורטוגלי לחצו כאן.

אם כן, מהו בעצם המחיר לתהליך זה שיאפשר לכם בסופו של דבר ליהנות מתנועה חופשית בין מדינות אירופה, מעבודה חוקית באירופה, והאפשרות להיות סטודנט באירופה בחינם או בסבסוד המדינה? ובכן כמו בכל דבר אין תשובה חד משמעית לשאלה זו. עלות דרכון פורטוגלי משתנה בין משרד עורכי דין למשנהו וכן בין מבקש למבקש בהתאם לתעודות שיש לצרף לבקשה. בהתייחס לעלות של דרכון פורטוגלי תוכלו לקרוא לעומק בעמוד- דרכון פורטוגלי מחיר או להמשיך לקרוא במאמר זה.

הוצאת דרכון פורטוגלי באופן עצמאי או דרך עו”ד?

אם תבחרו להוציא את הדרכון בעצמכם, אמנם תוכלו לחסוך מעט מהעלויות אשר ידרוש עורך הדין אך יחד עם זאת אתם מעמידים את עצמך בחוסר ודאות גבוהה הקיימת בהליך הוצאת הדרכון ואף קיים חשש ממשי כי הבקשה לא תוגש במלואה לממשלת פורטוגל או שתוגש עם טעויות וחסרים. באופן טבעי הליך הוצאת דרכון פורטוגלי דורש מיומנות והכרת הדרישות כך שלאדם שאינו בקיא בהליך זו או שזו הפעם הראשונה שהוא פועל להוצאת דרכון זה עלולים להיווצר קשיים שלא יוכל להתמודד עימם לבד.

חשוב לציין כי כחלק מהליך קבלת דרכון פורטוגלי בקשתכם עוברת הליך בדיקה בממשלת פורטוגל ובקשה אשר אינה נכונה או עם חסרים עלולה להידחות או להתעכב משך זמן ארוך מהצפוי עד להשלמת החסר. מסיבה זו לא מומלץ לאדם שאינו בקיא בהליך זה לעשותו לבד שאם חלילה יטעה או לא יפעל כנדרש יצא שכרו בהפסדו וכל החיסכון הכספי שחשב שעשה ירד לטמיון.

בין אם תחליטו לעשות זאת בצורה עצמאית, או להיעזר בשירותים של עורכי דין מומחים, אלו הם התשלומים שתצטרכו להוציא מכיסכם:

  • תשלום אגרה לקהילה היהודית בפורטוגל (בליסבון או בפורטו), אשר תבחן את זכאותכם ותאשר לכם שייכות ליהדות פורטוגל- 250 יורו.
  • מס אגרת פתיחת תיק במשרד הפנים הפורטוגלי – 250 יורו.
  • תרגום מסמכים לפורטוגזית עם חותמת אפוסטיל המעניקה להם תוקף חוקי – 70 יורו למסמך בעברית ו-25 יורו למסמך באנגלית.
  • הוצאת מסמכים ממשרד הפנים, תעודת יושר מהמשטרה, והחתמתם בחותמת אפוסטיל- עד 100 ש”ח.

מקרה פשוט או מקרה מסובך?

במקרה הפשוט, מדובר באדם אשר נולד וחי כל חייו בישראל, ועבורו כל התשלומים שפורטו למעלה יספיקו. אך במקרה ונולדת במדינה אחרת, חיית במדינה אחרת, או קיבלת ויזת עבודה, יתווספו תשלומים נוספים לרשימה, שכן צריך להוציא מסמכים נוספים מהמדינה הזרה בה נולדת או אליה קיבלת אשרת עבודה. לדוגמא- מחיר הוצאת תעודת יושר מחו”ל הוא כ-500 ש”ח, ולכך יש להוסיף גם את מחיר תעודת הלידה מהמדינה הזרה, ואת מחיר התרגום של המסמכים.

 

תוספות התשלום דרך משרד עורכי דין, ומחיר סופי

במקרה והחלטתם להיעזר בשירותים של עורכי דין, תצטרכו להוסיף את התשלומים הבאים:

  • תשלום למשרד עורכי הדין בפורטוגל, ותשלום שכר הטרחה- עד 350 יורו
  • שכר טרחה למשרד עורכי הדין בארץ, הכולל טיפול בכל המסמכים וניהול הבקשה מול כל הגורמים- עד 5,000 ₪, סכום זה משתנה ממשרד למשרד.

אז מהו המחיר הכולל לדרכון פורטוגלי? המחירים נעים בין 7,000 ל-10,000 ש”ח. מחיר זה כולל את כל האגרות, שכר הטרחה והמיסים שיש לשלם כחלק מהליך הוצאת דרכון פורטוגלי. המחיר עלול להשתנות ממשרד עורכי דין למשנהו וכן בהתאם לנתונים האישיים המוצגים בפני עורך הדין.

חשוב לזכור כי אמנם הוצאת דרכון פורטוגלי דרך עורך דין תדרוש ממך הוצאת סכום כספי נוסף אך למעשה זוהי הדרך הבטוחה לסלול לעצמך את הדרך לדרכון הפורטוגלי בראש שקט וללא טרטורים מצדכם. הסכום הכספי שידרשו ממכם עורך הדין לרוב לא יהיה גבוה במיוחד ובסך הכול מדובר בכמה אלפים בודדים של שקלים אשר בסופו של יום יקנו לכם שקט נפשי והכי חשוב יזכו אתכם בדרכון הפורטוגלי הנחשק.

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן