מבזקים

גנץ הפיל חוק שמחייב ליידע שרי חוץ וביטחון במהלכים חשובים

C041525E-C375-4077-B9DF-60529BB7F161

הרבה אנשים שהצביעו לגנץ ולאשכנזי, בעצם המונים, יעקבו מקרוב אחר התנהלות השניים במהלך הדיונים וההצבעות בנוגע לחוק החדש והחשוב מאין כמותו שיוזם אביגדור ליברמן.

 

זהו חוק חשוב ממדרגה ראשונה, שעד לימי נתניהו איש לא היה מעלה בדעתו בנחיצותו. כי עד ביבי עוד לא היה כאן דיקטטור חצוף הרוקם מאחורי הקלעים ומבלי ליידע איש מהלכים מכריעים בתולדות המדינה באופן כה בוטה כמו נתניהו.

 

מהצוללות ועד האמירויות ביבי עושה בישראל מבחינה ביטחונית, צבאית, כלכלית ומדינית מה שבא לו. השרים הרלבנטיים הם רק מריונטות חסרות משמעות שראש הממשלה לא נועץ בהם, לא מגלה להם ומצפצף על קיומם. נתניהו יודע שכווולם כולל כולם נצמדים לכיסאות, לג׳ובים ולכיבודים ושהעקרונות יילכו לעזאזל.

 

וכך אומר ליברמן וכל מילה שלו בסלע:

*בלי טריקים ובלי שטיקים. בחודשים האחרונים אנו עדים ליותר ויותר מצבי חירום בחסות ממשלת “החירום” שהוקמה כאן.

.

אחד המקורות המרכזיים למצב זה הוא חוסר התיאום והשקיפות מצד ראש הממשלה לגורמים מרכזיים בשלטון דוגמת שר הביטחון, שר החוץ ואפילו הרמטכ”ל וגורמים בכירים בצה”ל.

.

רק לפני מספר ימים פורסמה בתקשורת טיסתו של ראש הממשלה למדינה המוגדרת מדינת אויב מבלי שיידע את הגורמים הרלוונטיים, ובכך סיכן באופן ישיר את ביטחון המדינה.

.

מכירת מטוסי ה- F35 לאיחוד האמירויות אחרי כל ההכחשות והחארטות, פוגעים ביתרונה הצבאי האיכותי של מדינת ישראל.

.

הצעת החוק אותה אעלה היום במליאת הכנסת תחייב את ראש הממשלה לעדכן את שר הביטחון, שר החוץ, הרמטכ”ל וראש אגף המודיעין בצה”ל בפרטי הסכמים הכוללים היבטים ביטחוניים וכאלה העלולים לפגוע ביתרון הצבאי האיכותי של ישראל, בין אם נעשו בעל פה ובין אם בכתב, לפני החתימה הסופית על ההסכם.

חוק זה קריטי לביטחון המדינה ולאמון הציבור בממשלה״.

.

אם גנץ, אשכנזי, בנט ודומיהם לא יצביעו בעד החוק – איש מהם אינו ראוי שתצביעו עבורו. נקודה.

 

 

וזה בגיוק מה שקרה היום. הצעת החוק הכי הגיונית בעולם נפלה בהצבעה בכנסת.

 

ליברמן הגיב על נפילת הצעת החוק המחייבת ליידע את שר החוץ, שר הביטחון, הרמטכ”ל וראש אמ”ן לפני מכירת נשק או ציוד צבאי למדינה זרה, אותה הוא העלה לפני זמן קצר במליאת הכנסת* וכתב בחשבון הפייסבוק שלו:

 

מתברר שגנץ הוא לא רק ראש ממשלה רזרבי אלא גם שר ביטחון רזרבי.

איפה עוד קיים בעולם שר ביטחון שלא יודע על הסכמות למכירת נשק וציוד צבאי למדינות שכנות, שלא מודע לנסיעה של ראש הממשלה למדינה זרה שעדיין מוגדרת כמדינת אויב ושלא מודע כנראה לכמה וכמה מהלכים נוספים שטרם הודלפו לתקשורת.

.

במקום זה שר הביטחון הרזרבי מוכן להשפלה מצד ראש הממשלה כשהוא ממודר מהסכמי הנורמליזציה בין ישראל למדינות במפרץ בטענה שיש חשש שהוא ידליף לתקשורת.

בקיצור גנץ מוכן לוותר על הכל חוץ מלוותר על הכיסא.

.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3872837379395848&id=178433145502975

.

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן