מבזקים

ישראל פועלת להעצמת הלגיטימציה שלנו בעולם

FE24554A-A414-4400-A2F5-DED9605548A1

ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח”כ צבי האוזר, שמעה את סקירתה של השרה היוצאת לנושאים אסטרטגיים, אורית פרקש הכהן, אליה התלווה גם מנכ”ל המשרד, רונן מנליס, על פעילות המשרד בתקופת כהונתה.

.

דברי הפתיחה של יו”ר הוועדה ושל השרה היוצאת לנושאים אסטרטגיים היו פתוחים לסיקור תקשורתי.

יו”ר הוועדה אמר: “שמחים לארח היום את השרה אורית פרקש הכהן, השרה היוצאת לנושאים אסטרטגיים ושרת התיירות המכהנת. המשרד לנושאיםאסטרטגיים מוביל את המערכה כנגד הדה לגיטימציה למדינת ישראל בעולם ותופעת החרם. זהו כלי אסטרטגי שמופעל בעיקרו ע”י הרשות הפלסטינית בניגוד להסכמים עליהם היא חתומה.

.

אני רוצה לחדד את האבסורד בנושא שנקרא דה לגיטימציה לישראל. בחודש הבא נציין עשור למה שמכונה האביב הערבי’, אולי הייתי אומר החורף הערבי. אותו עשור, שהאזור הזה חווה מאות אלפי הרוגים ונרצחים, אלפים אלפים של עצורים, אונס של נשים, מיליוני פליטים, קריסת מערכות חינוך בריאות ורווחה, אובדן צלם אנוש כאן מסביבנו. ובעשור הזה אויבינו, מציעים ומציגים ומשיקים קמפיין של דה לגיטימציה, ולמי? למדינת ישראל.

.

זהו האבסורד במלוא כיעורו ואנחנו נדון על הפעולות שישראל נוקטת כנגד אותו מסע עלילה אבסורדי, שבראיה היסטורית יראה גודל האבסורד. נשמע את הפרטים כאן מהשרה וזה בהמשך לאירוח כאן בוועדה של השרים העוסקים בנושא עליהם הוועדה מופקדת. להזכירכם, לאחרונה אירחנו גם את שר הביטחון וגם את שר החוץ והיום השרה תציג את פעילות המשרד לנושאים אסטרטגיים בחצי השנה האחרונה, האתגרים בפני המשרד להגשמת יעדיו ופעילותו וכן מדדי הצלחה והשפעה“.

.

השרה היוצאת לנושאים אסטרטגיים אמרה: “המשרד עובד על בסיס החלטת הקבינט המדיני-הביטחוני, החלטה שלוקחת את הגוף הזה והופכת אותו למיועד למלחמה בחרמות ובדה לגיטימציה נגד ישראל. הממשלה רואה בזה אתגר אסטרטגי שהולך ומתגבר אל מול מדינת ישראל. למשרד תשתית איכותית ומצוינת של כח אדם”.

.

“חשבנו הרבה על מהו הרעיון המסדר שצריך להוביל את המשרד והגענו למסקנה ברורה – המשרד צריך להרחיב את זווית הראייה, מהסתכלות אך ורק על ארגוני הBDS והחרמות נגד המדינה, אל הזירה הרחבה של הלגיטימציה של מדינת ישראל. כלומר עיסוק בהגברת הלגיטימציה של המדינה, באותה נשימה של מאבק בדה לגיטימציה. המטרה של המשרד אינה לתקוף כל ביקורת באשר היא – ביקורת, גם קשה, היא לגיטימית.

.

הזירה הנוכחית והחשובה שצריך לעסוק בה היא זירת התודעה, בדגש גדול על הרשתות החברתיות. זירת התודעה המרכזית היא בעולמות הדיגיטל, הרשתות החברתיות, ובה יש קלות בלתי נסבלת של פייק ניוז, דיסאינפורמציה, הסתה ודה לגיטימציה למדינת ישראל. למשל, חשפנו קמפיין שתקף ברשתות החברתיות בערבית את האמירויות והמדינות המתונות, וכינה אותם בוגדים וניסה לייצר בצורה מלאכותית דה לגיטימציה למהלכים של הנורמליזציה”.

.

“נקודה אחרונה ברמת המדיניות היא המדידה. היה לי משמעותי לייצר למשרד כלים של ידע והבנה מה קורה בזירות של תודעה, בזירות ומדינות שונות, לפי פילוחים, כדי שהמשרד יקבל יותר עומק מקצועי, מבחינת היכולת שלו, וכך יצרנו כלי מקצועי של מדד הדה לגיטימציה”.

.

“מכל זה נגזרו כל מיני פרויקטים שלא היו כמותם בעבר במשרד. למשל פרויקט של השקעות אימפקט, שמטרתו לממן לחברות דיווחים פיננסיים באנגלית על בסיס עשייה אתית שלהן, שתתחיל לייצר השפעת נגד לרשימה השחורה אשר פורסמה נגד חברות ישראליות באופן חסר תקדים”.

.

“בעקבות ההסכמים עם האמירויות והרצון שלי להתמקד בזירה הדיגיטלית, הבנו שאין נוכחות ראויה בזירת השיח בשפה הערבית ויצרנו מיזם שמהווה win-winלכולם. זה פרויקט של שת”פ בין השירות הלאומי, הקהילה הדרוזית והמשרד, במסגרתו, בפעם הראשונה, בנות מהעדה הדרוזית, לאחר הכשרה טכנולוגית שלנו, יבצעו שירות לאומי במרכז שנתפתח בכפר ג’וליס, ויעסקו בניטור השיח בשפה הערבית ברשתות החברתיות.

.

עניין מרכזי

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן