מבזקים

נתניה נגד בן אברהם

B011426D-6EC0-4CA0-89B3-8434186D86EB

מכבי נתניה ⚽️: דבר הבעלים, אייל סגל:

“בחמש העונות האחרונות, בהם אנחנו מובילים את מועדון מכבי נתניה, בחרנו כדרך לא לתקוף צוותי שיפוט ואת איגוד השופטים. כשיש לנו מה לומר, אנחנו עושים זאת בדרך בלתי אמצעית ולא משתפים אחרים בשלנו, יתרה מכך אנחנו לא מבקשים פסילת שופט גם שטעויותיו חרצו תוצאות משחק.

.

אמרנו בעבר ואנחנו אומרים גם היום, שופט כדורגל בדיוק כמו מאמן שחקן שדה או שוער, טועה מפעם לפעם, זה חלק מהמשחק ובלי הטעויות כשהן אנושיות, אנחנו משוכנעים שהמשחק היה פחות אהוב ואהוד.
.

אך ורק בגלל שאת המשחק מנהל שופט בשר ודם (גם שיש מערכת var), חייבים להבין ולהפנים, שכמו בכל מערכת אנושית, לעתים האינטראקציות בין חלק מהשופטים לחלק מהקבוצות לא ממש “באות בטוב” ומשפיעות על ההתנהלות במגרש ומחוצה לו. באיגוד השופטים יודעים את זה היטב ודואגים בחלק מהמקרים לפעול בהתאם, אך כנראה שלא מספיק.

.

לגישתנו, אי שיבוץ שופט במשחקי קבוצה מסוימת, הוא אינטרס של איגוד השופטים. לכן, בחמש עונות האחרונות, פסילת שופט היא לא חלק מהלקסיקון שלנו. במבחן התוצאה, מתברר שדרכנו היא כנראה לא הדרך שיכולה לעבוד במדינת ישראל דגם 2020, שם כל הצועק והמלבין פני חברו והמתלונן והמזיל דמעות תנין בכל ראיון ובעיקר הבוכה על מר גורלו, מקבל את הבמה הראויה וההתייחסות אליו היא סלחנית, גם כאשר הוא חוצה כל קוו אפשרי.

בשנים האחרונות שובץ השופט בן אברהם למספר משחקים בהם שיחקה מכבי נתניה.

.

הנתון המדהים הוא שלכל אחד מהמשחקים הללו לוותה פעם אחר פעם פרשת שיפוט אחרת בכיכובו (או שערוריית שיפוט אם תרצו).
למרבה הפלא, כך קרה גם אתמול (מצורף קטע וידאו מהדקה ה 63 של המשחק).

.
בדקה ה 61 נשלף כרטיס צהוב לשחקן לזלאטן סחוביץ’ בגין עבירה (על עבירות דומות וחמורות יותר, לא נשלף במשחק הזה צהוב).
שתי דקות לאחר מכן, שחקן קריית שמונה הוציא בתיקול כדור שיצא מחוץ לתחומי המגרש. שופט הקוו סימן לכדור לזכות מכבי נתניה.

.

סחוביץ’ רץ לעבר הכדור על מנת להוציא התקפה מהירה ואילו השחקן דור אלו מקרית שמונה, מגן ימני בתפקידו שאמור לחזור להגנה, בחר לרוץ לעבר הכדור מתוך מטרה ברורה לעכב את הוצאתו. כתוצאה מהמרוץ המשותף נפגשו השניים גוף לגוף, והכל לעיני השופט הראשי והרביעי (שעמד בסמוך).
במקום להוציא צהוב לאלו שנהג בחוסר ספורטיביות, בחר השופט להוציא צהוב שני לסחוביץ’ (אדום)! ובנוסף כרטיס צהוב לשחקן אביב אברהם, אשר נראה בברור, שבמקרה הטוב שאל שאלה או הביע פליאה.
.

השפוט לא סיים בכך את העניין, ובחר והוסיף חטא על פשע והתייחס בדו”ח השיפוט ל- “מגע גופני בין השחקן ובינו” (לא פחות ולא יותר).
מי שרואה את האירוע מבין שהיחיד שמשתמש במגע, זה השופט הרביעי מול השחקן סחוביץ’.
.

אולם, במחזותיו של שלומי בן אברהם, בכל משחק של מכבי נתניה יש מגע לבינו לבין מישהו מאנשי המועדון (ראו מקרה הרחקת שי ברדה בב”ש לפני שתי עונות).

אני מתייחס בהרחבה לאירוע הזה, למרות שיכולתי להתייחס לאירועים רבים אחרים, אירועים קטנים שבמצטבר הופכים גדולים שבעתיים וחורצים גורל משחקים ויותר.
.

והכל היה יכול להימנע לו משבץ השופטים היה מבין ששופטים מסוימים לא יכולים לשפוט קבוצות מסוימות, זה נכון ללא מעט שופטים וללא מעט קבוצות.

.

הגיע הזמן שכל הנוגעים בדבר, מהשופט דרך המבקר והמשבץ והנהלת האיגוד, יבינו שההצגה במגרש שייכת לשחקנים ולא לשופטים.

.

הצלחת שופט, זה משחק שעובר בשקט, ללא האינסוף עצירות שקשורות בהחלטות שיפוט.

השופטים בן אברהם, זטלמן, ואחרים, לא מונו לשבת בבית המשפט העליון והם לא מורמים מעם וכן מותר להעיר להם הערות, בדיוק כפי שהם מעירים לשחקנים ומאמנים תוך כדי משחק. בחר השופט להתעלם ובצדק מאמירותיו של איזי שרצקי מהיציע תוך כדי משחק, כך היה אמור להתעלם מאמירתו של ניב גולדשטיין: “חמש שנים אותו דבר” ובמקום בחר להוסיף פנינים משלו לדו”ח השיפוט, על דברים שלא נאמרו מעולם.
.

אסיים ואומר שהמזג השיפוטי, התנהלות השופטים, חוסר היכולת להבין תוך כדי משחק(וגם לאחריו), שכולנו נולדנו בצלם, גם הם.
.

התנהלותם במגרש ומילוי הדו”חות שבסיומם, חורץ גורלות והגיע הזמן שכל מי שלא מסוגל להביט לאמת בפנים ולא להשפיל מבט, שיוותר על היותו שופט כדורגל.”

 

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן