מבזקים

מומחי מודיעין: הסייבר האיראני החל לנקום את החיסול בטהרן

30E36087-125D-450F-9D08-A98FC7F2DFBB

מערך הסייבר הלאומי ורשות ההון יצאו היום בהודעה משותפת, לפיה בעקבות תקיפת סייבר על חברת שירביט דלף מידע אישי רב ויקר ערך אודות לקוחות החברה כולל פרטי מידע של עובדי מדינה. שירביט זכתה במכרז ביטוח לעובדי המדינה ב- 2005.

.

רשות ההון ומערך הסייבר מסייעים לחברת הביטוח בבדיקת הנזקים. ככל הנראה מדובר בחשיפה גדולה מאד של פרטים אישיים, כולל רישיונות נהיגה, פרטי כרטיסי אשראי, תעודות זהות, פרטי תביעות אישיות ועוד.

.

בהודעה לקונית של החברה נמסר “שאין בנתונים שהוצאו מידע העלול לגרום נזק ללקוחותינו”. האומנם??

המידע שהוצג על ידי ההאקרים ושהודלף משרתי החברה, עשוי לשמש את ההאקרים לביצוע תקיפות סייבר אחרות, תוך גניבת זהויות לקוחות החברה, שימוש בכרטיסי אשראי או במספרי חשבונות בנק וכדומה.

.

התקיפה בוצעה על ידי קבוצת האקרים המכונה Black Shadow, אשר העלתה לחשבון הטוויטר שלה תמונות של תעודות זהות ורישיונות נהיגה של לקוחות החברה, כולל הקלטת שיחות עם לקוחות. על פי פרסום קבוצת ההאקרים הם הצליחו לגרום לנזק לשרתי החברה. הקבוצה תייגה בציוץ הטוויטר שלה את חשבונות הטוויטר של חברות התקשורת המובילות בעולם, בהן NBC, BBC, CNN, רויטרס ועוד.

.

קבוצת ההאקרים Black Shadow פועלת ככל הנראה תחת מטריה איראנית, וייתכן שתקיפת חברת הביטוח מגיעה על רקע וכתגובה לחיסול מדען הגרעין האיראני.

.

בתקופה הקרובה ישראל צפויה להיות תחת גל של תקיפות סייבר, אנו ממליצים להיות ערניים למיילים, הודעות סמס וואטסאפ חשודות, ולחשבונות האשראי והבנק. לארגונים מומלץ לבצע בדיקות נוספות של מערכות האבטחה. כל אחד מאיתנו יכול להיות קורבן של מתקפת סייבר!

.

עניין מרכזי

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

 

.

תקציב המו”פ הגרעין באיראן צפוי לגדול ב- 2021/2 בעקבות שינויי הממשל בארה”ב / ד”ר אייל פינקו

 

.רגע לאחר מותו מתברר, שלארגון המחקר והפיתוח בראשו עמד פחריזאדה, לפיתוח ראשי קרב גרעיניים אושר לאחרונה תקציב לשנת 2021/2 כפול מתקציב השנים הקודמות.

.

אישור התקציב ככל הנראה על סמך ההבנה באיראן, כי ממשל ביידן צפוי להקל את הסנקציות שהוטלו על איראן על ידי טראמפ, ובכך יתאפשר לאיראן להמשיך ולהאיץ את תוכנית פיתוח הגרעין שלה.

.

ברקע הדברים, בארצות הברית, הנערכת לשינוי הגישה מול איראן ולקידום מהלכים דיפלומטיים מולה, החלו להישמע קולות מצד המפלגה הדמוקרטית, כי עיתוי חיסול הבכיר האיראני הוא מהלך שנועד להכשיל את ביידן, בכניסתו לתפקיד, כמו גם למנוע את מימוש רעיונו להקלת הסנקציות על איראן.

במקביל, נסוגה סעודיה ברגע האחרון מההכרזה על תהליך הנורמליזציה עם ישראל, ככל הנראה בעקבות פנייתו של ביידן ליורש העצר בן סלמן, וככל הנראה לטובת יצירת מנופי לחץ אמריקאיים על ישראל.

.

גם האיחוד האירופאי לא נותר אדיש לחיסול פחריזאדה, ומיהר להוציא הודעת גינוי על החיסול, כדוברו של האיחוד מסר שהחיסול הוא “פשע ונוגד את חוקי זכויות האדם, כפי שרואה אותם האיחוד”. דובר האיחוד ביקש להרגיע את הצדדים והדגיש את הצורך בשמירת השקט האזורי.

.

האיחוד האירופאי, התומך בהקלת הסנקציות על איראן, ובחידוש הקשרים המסחריים והאנרגטיים איתה, מבקש להביע תמיכתו בביידן בדרכו לשנוי המדיניות האמריקאית כלפי איראן.

.

עניין מרכזי

 

 

 

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן