מנהיג החמאס בעזה חלה בקורונה

עזה מתמודדת בגל תחלואה מתגבר. הרצועה הצפופה שהצליחה להמנע מתחלואה משמעותית מתחילת המגפה, חווה עתה התפשטות עד כדי חשש מקומי שיהיה צורך בהכרזה על צעדים משמעותיים עד כדי עוצר.

 

היום דווח כי גם מנהיג הכת השלטת בעזה, יחיא סינוואר (58) נדבק בנגיף. נמסר כי הוא מרגיש טוב והוא מצוי בבידוד. בעבר חלה בסרטן ומראשו הוצא גידול.

 

מתחילת המגפה מתו ברצועה כ-120 איש בלבד. במקביל, מתפשטת הקורונה גם בגדה ובקצב מדאיג המעורר חשש כי יהיה צורך להטיל סגר על השטחים כדי למנוע מעבר עובדים נגועים לערי ישראל.

 

בארץ נמשך הגידול בהדבקה היומית, העומדת עתה על כ-1,200 נדבקים חדשים ביממה. האזהרות מגל שלישי נועדו בעיקר להשתיק את הדרישות לפתוח את הקניונים, חדרי הכושר ומופעי התרבות.

 

לכל ברור, כי הגעת החיסון הוא עניין של זמן והישועה ניראית באופק. לכן, צריך רק עוד קצת סבלנות. ובינתיים הקפידו על מסכה, ריחוק ואי התקהלות ונעבור את זה בשלום.

 

ענין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםגנץ הודיע: נתמוך בהצעת אי האמון בנתניהו
המאמר הבאלא אסלח לעצמי אם אצביע בעד נתניהו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.