ההאקרים האיראנים דורשים מיליונים כדי להמנע מהפצת מידע שנגנב משירביט

ההאקרים שהצליחו לחדור למחשבי חברת הביטוח שירביט ולגנוב את פרטיהם האישיים של המבוטחים, בהם של עובדי מדינה שונים ממערכות רגישות, דורשים לקבל מייד כמיליון דולר אחרת ימשיכו להפיץ פרטים מביכים.

 

פורצי הסייבר דורשים לקבל את התשלום בביטקוין ולהוכחת יכולותיהם פירסמו פרטים נוספים על אלה שפורסמו אתמול. ההאקרים מזהירים כי דרישת הכופר תוגדל במיליון דולר ויותר על כל יום עיכוב כשבכל יממה יפורסמו עוד ועוד פרטים.

 

פרסום הדרישה בפומבי מוכיח כי מטרת מבצעי הפריצה אינה רק כלכלית אלא נועדה בעיקר להשפיל את ישראל ולהוכיח אוזלת יד הגנתית בתחום הסייבר.

 

על פי פרסומים זרים אפשר שהתקיפה המוצלחת הינה חלק מהנקמה הלא צבאית של טהרן על חיסול מדען הגרעין הבכיר. ממשיכים לעקוב ולדווח.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו בלחץ אטומי: החוק להדחתו עבר בקריאה טרומית
המאמר הבאהוגש דוח ביניים של חקירת התרסקות המטוס הקל
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.