מבזקים

נתניהו כופה עוצר לילי מיידי על אזרחי ישראל

63C7B06C-CFAF-42C9-A079-BB771170FAEB

קבינט הקורונה החליט משום מה על סגר כללי בשעות הערב שאמור להתחיל ביום רביעי הקרוב. הממשלה תדון ביום שלישי בפרטי הסגר כשהוויכוח יתנהל על שעת ההתחלה. נתניהו דוחף לסגר זה זמן על אף שהמשטרה וגורמי הרפואה מטילים ספק רב אם תהיה לכך השפעה של ממש בהליך ריסון הגידול בתחלואה.

 

בנוסף, יהיה צורך לקבוע את המרחק שמותר יהיה להמצא מחוץ למקום המגורים.

 

לעומת הסגר שעוד נכונה לו התנגדות קשיים באישורו בכנסת הוחלט על הקלות מסחר ותרבות בערים הירוקות. בין השאר ייפתחו עוד קניונים ויפתחו מוזיאונים.

 

ממונה הקורונה פרופ’ נחמן אש הביע בקבינט הקורונה הסייגות מהצעתו של ראש המל”ל לקיים סגר לילי במהלך שבוע חג החנוכה.

.

אש: “אין לדעת אם סגר לילי יעיל. זה רק דוחה את הקץ. לאשר את התכנית של המל”ל זה כמו להכריז שנתחיל סגר מלא ב-2 בינואר”, אמר.

.

ראש שירותי בריאות הציבור, ד”ר שרון אלרעי-פרייס התנגדה גם היא ואמרה כי “צריך להתחיל בהגבלות בהקדם. יש להתחיל כבר עכשיו במתווה ‘הריסון המהודק’ אותו הציג משרד הבריאות אתמול. בתוכנית של המל”ל נגיע לסגר מלא בכל מקרה”.

.

נתניהו אמר כי עדיף להיכנס עתה להגבלות הכוללות סגירת המסחר אחרת נצטרך בינואר להיכנס לסגר הדוק שיכול להימשך עד שישה שבועות.

 

,

ממלא מקום מנכ”ל משרד האוצר, ערן יעקוב, אמר בקבינט הקורונה: “לא סיימנו את הסגר השני, יש מקומות שחודשים רבים לא נפתחו. העלות של סגר שלישי למסחר היא 5.6 מיליארד שקל, וזה מצטרף לעוד כ-100 אלף מובטלים. עסקים לא ישרדו”.

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן