מבזקים

בריטניה: מתחסנים פיתחו אלרגיה ותסמיני אפילפסיה

03476D5C-F160-45E2-AB5B-62CF145B4E4B

למרות העובדה שרוב משתתפי הניסויים בתרופת פייזר עברו את ההתחסנות עם תופעות לוואי סבירות, מתגלות ביתר שאת חריגות מדאיגות שכבר הביאו לפרסום אזהרות בבריטניה שם הוחל בחיסון הצוותים הרפואיים.

 

בישראל אובחנו אתמול יותר מ-1,800 חולים חדשים ועוד עיר יהודית הפכה אדומה – זו קריית ביאליק. בקצב הזה הערים החילוניות הגדולות יהפכו אף הן אדומות עוד לפני תום ימי החנוכה. ובארצות הברית שיא תמותה עקב הכחשת הנגיף בידי טראמפ:

.
3,260 מתים מקורונה ביום אחד בארה”ב . הבעיה העיקרית היא שאלה ששוכנעו מתעמולת הנשיא האוויל כבר אינם יכולים להתגבר על הדיסוננס הקוגניטיבי שנוצר בתודעתם גם שהעובדות מוכיחות מידי יום ביומו את גודל האסון.
מהדורות החדשות בטלוויזיה מלאות סיפורי זוועה מפי קרובי הקורבנות.

.

 

מוות באמריקה. 

במקומות רבים נאלצים לאכסן את גופות המתים בשורה ארוכה של משאיות קירור בשל מספר המתים והקושי הכרוך בהליך קבורתם מחשש להידבקות מהמתים.

.

ובבריטניה דאגה. שניים מהעובדים שמיהרו להתחסן פיתחו תופעות חמורות דמויות אפילפסיה זמן קצר לאחר קבלת הזריקה. שירות הבריאות הבריטי החאומי דיווח כי המתחסנים פיתחו סימפטומים של תגובה אנפילקטואידית (דמוית אנפילקסיס) שהיא בעלת מספר מאפיינים של אנפילקסיס אך פחות חריפה.

.

 

בישראל קיים אמנם דיווח בנושא אך הוא מוצנע מדי הגם שעלול לעלות בחיי מתחסנים שאינם מודעים לסכנה. 

 

 

ההרגולטור הבריטי פרסם בעקבוצ זאת אזהרה שכל מי שעם היסטוריה של אלרגיה משמעותית מאוכל או מתרופות או מחיסונים לא יקבל את החיסון. בהמשך שונתה ההנחיה ולא כללה אלרגטיים למזון.

.

המצב החדש עלול להשפיע השיקולים בהחלטת FDA לגבי אישור החיסון לשעת חירום. הדיונים במינהל התרופות האמריקני מתקיימים היום.

 

.

 

אצלנו נפתח קמפיין לשכנע את הציבור להתחסן. נתניהו הודיע שהוא ושר הבריאות יתחסנו ראשונים בתרופה זו של פייזר. לעומת זאת, בקרב הרופאים וצוותי הרפואה בבתי החולים ההתלהבות פחותה בהרבה ורק כמחצית מאנשי הצוות הביעו הסכמה להתחסן.

 

.

במטרה לכפות התחסנות הכריז נתניהו על הנהגת דרכון ירוק שיאפשר רק למתחסנים גישה למקומות פומביים שונים ברחבי הארץ. עם זאת, עדיין ארוכה הדרך למצב זה וכרגיל, ההחלטות יעברו תעתועי מציאות עד להפעלתן בפועל.

.

החיסונים בישראל צפויים להגיע לשלב הזריקה ב-27 בדצמבר בקצב של 60 אלף מתחסנים ליום.

.

לידיעות דומות מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן