מבזקים

יצירה לגני ילדים: רעיונות וחומרים

כאשר הילדים שלנו נמצאים בגילאים בהם הם הולכים לגן הילדים מדי בוקר, הם נמצאים בשלב בחייהם בו קיימת חשיבות עצומה לטיפוח ועידוד היצירתיות והלמידה שלהם, בין השאר באמצעות הפעלות יצירה שונות. להלן מספר רעיונות עבור יצירה לגני ילדים אשר יסייעו לילדים שלכם לפתח עניין וכישורים שונים, כמו גם להתחיל וללמוד עקרונות וערכים חיוביים ורצויים:

הפעלות אקולוגיות לגני ילדים – אין גיל מוקדם מדי להתחיל ולהטמיע לילדים את החשיבות של שאיפה להרמוניה בחיים בטבע לצד צמחים ובעלי חיים, ודרך מצוינת לעשות זאת היא באמצעות יצירה אקולוגית – הפעלות שונות לילדים אשר כוללות עיסוק בחומרים אורגניים שונים, ובפרט יצירה וטיפול בצמחים בדרכים שונות. הקמה של גינת ירק קטנה ואקולוגית, למשל, יכולה להוות פרויקט מצוין וארוך טווח גם עבור גני ילדים, כאשר פעילויות המשלבות למשל ערכות יצירה ושתילה אקולוגיות יכולות לספק לילדים המון עניין, כמו גם ידע והתנסות ראשונית בעבודה עם צמחים ואדמה. בנוסף, אפשר לשלב הכנה של יצירות אקולוגיות ומהנות מסוגים שונים אותן יוכלו הילדים לקחת הביתה. דוגמה מצוינת לכך היא הכנה של ראש דשא, אותו יוכלו הילדים לקחת הביתה ולגדל לאורך זמן.

 

יצירה עם מקרמה – חוטי מקרמה (סוג מיוחד של חוטי שעווה) משמשים במקומות רבים להכנת יצירות מסוגים שונים, החל ממחזיקים לעציצים תלויים ועד לצמידי ותכשיטים שונים. גם בגילאי הגן ניתן להתחיל ולהתנסות עם מקרמה, גם אם עדיין לא ליצור יצירות גדולות ומורכבות… מהמקרמה ניתן להכין אינספור יצירות שונות ומגוונות, כך שקיים כאן גם הרבה מקום לפיתוח היצירתיות של הילדים, בהכוונה של הגננות כמובן.

ציורי ספירלות ומנדלות – גם ילדים קטנים יכולים ללמוד כיום להכין ציורים יחסית מורכבים ומרשימים, באמצעות עזרים דוגמת סרגל מיוחד המאפשר לצייר ספירלות מסוגים שונים, או אפילו מחוגה פשוטה. ציורי מנדלות, למשל, הם ציורים המתאפיינים במבנה עשיר של מעגלים מסוגים שונים החופפים למחצה ויוצרים דפוסים מרהיבים ומעניינים. את כל זה ניתן לעשות כאמור באמצעות מחוגה או סרגל ייחודי – פריטים פשוטים וזולים יחסית אותם ניתן לרכוש גם עבור כל ילד בנפרד.

 

אבקת גבס או שיש ליציקה – חומרים פלסטיים באמצעותם ניתן ליצור צורות ומבנים מסוגים שונים תמיד מהווים הפעלה מהנה ובלתי נכחת עבור ילדים, אפילו קטנטנים בגילאי הגן. שתי דוגמאות מתבקשות לכך הן אבקת גבס ואבקת שיש – אבקות מיוחדות ליצירה המיועדות לילדים, אותן מערבבים עם מים לקבלת המרקם הרצוי. מספיק שהגננת או אחד ההורים מתנסים בכמה סוגים שונים של יצירות בגבס או שיש על מנת שיהיו לכם כמה שעות טובות להעביר עם הילדים בגן, וללמד אותם כיצד ליצוק בחומרים אלו תבניות מכל צורה אפשרית. סוג זה של יצירה מלווה פעמים רבות בסקרנות ובקשה חוזרת של הילדים להמשיך ולהתנסות בחומרים אלו, כך שבסופו של דבר אולי אף יפתחו מכך תחביב ארוך טווח של פיסול, או יצירה מסוג אחר כלשהו.

לסיכום, לא חסרים רעיונות וחומרים בטיחותיים וידידותיים עימם ניתן להעביר הפעלות יצירה מעשירות ומהנות בגני ילדים. עם מעט השקעה ובחירה של החומרים הנכונים, ניתן להעביר את הילדים חוויה חיובית ומהנה של ממש, אשר תלווה אותם בהתפתחותם בהמשך הדרך.

 

היכנסו לאתר דן דיל לרכישת חומרי יצירה לגני ילדים. דן דיל מציעים חנות יצירה אונליין במשלוח עד הבית במחירים שאסור לפספס, כולל יצירה לחגים ולכל מועדי השנה.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן