כך סמירטט נתניהו את גנץ. הקורבן הבא: גדעון סער

בני גנץ וגבי אשכנזי בהלם נוכח הסקרים החדשים שמקרבים בהדרגה את כחול לבן שלהם לאחוז החסימה עם 6-5 מנדטים בלבד. גנץ מבין שביבי סמירטט אותו לחלוטין והצליח להפוך אותו ואת שותפו הבכיר לבדיחה פוליטית והכל תוך חודשים ספורים מהקמתה של ממשלת הרוטציה הדמיונית שנתניהו מעולם לא התכוון להגשים את ייעודה.

 

הסקרים נערכו יממה לאחר הכרזת גדעון סער על הקמת רשימה חדשה. לפי שעה רק הצמד האוזר והנדל הצטרף אליו ולמרות זאת בסקרים השונים מקבל סער בין 18 ל-15 מנדטים.

 

סער, איש ימין קיצוני בוודאי יותר מנתניהו ובעל נטיות דתיות כפייתיות וברית רעיונים עם החרדים, מצליח לגנוב לליכוד, לבנט ולגנץ – אשכנזי. כרגע, נתניהו וגנץ בלחץ גדול ויש להם אינטרס חבוי לדחות את הבחירות ככל הניתן.

 

מאחורי הקלעים מגששים פרקליטי שתי המפלגות שגיבשו את הסכם הרוטציה הדמיוני לנסות לבנות גלגל הצלה דו צדדי, אלא שגנץ, שהבין שביבי הרס ומחץ אותו בקלות כה גדולה, אינו יכול לשמש לו קרש מילוט, לא יוכל הלכה למעשה להסכים לדחיית התקציב, או לחילופין לשינוי הסכם הרוטציה ללא חקיקה מסודרת.

 

על פי הסקרים, נתניהו מצטמק והליכוד מאבד 10-8 מהמנדטים שיש לליכוד עתה, ובכל זאת, בשל הנדידה החזקה של הקולות ימינה אפשרית קונסטלציה שביבי ישרוד גם אחרי בחירות נוספות, בעיקר אם עד אז הציבור יהיה בהליכי התחסנות, המסחר והלימודים יפעלו והכלכלה תראה סימני התאוששות.

 

המשפט של נתניהו חדל להיות פאקטור ומה שקובע הם אלמנטים יומיומיים כלכליים ובריאותיים היכולים להביא את הליכוד לסביבות השלושים מנדטים.

 

האם גם סער יתפתה לנכלוליות של ביבי שחיסלה את כל מי שפרש מהליכוד וניסה כוחו ברשימה עצמאית.

 

 

לעומת זאת, כחול לבן זו בדיחה וגם יאיר לפיד רק יכול להשתעשע בחלום להיות ראש ממשלה. זה לא יקרה לו.

 

צריך עם זאת לחשוד מאוד בגדעון סער. עד שלא יצהיר אחרת, סער עוד עלול להמליך מחדש את ביבי תמורת כמה תיקים שמנמנים וכיבודים חלומיים.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

לידיעות דומות מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

שיתוף:
מאמר קודםבריטניה: מתחסנים פיתחו אלרגיה ותסמיני אפילפסיה
המאמר הבאמתי צריך לקחת ערבות בנקאית?
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.