מבזקים

כך סמירטט נתניהו את גנץ. הקורבן הבא: גדעון סער

3FB73B94-5ACB-40AB-9B0D-07DEA6AC23E9

בני גנץ וגבי אשכנזי בהלם נוכח הסקרים החדשים שמקרבים בהדרגה את כחול לבן שלהם לאחוז החסימה עם 6-5 מנדטים בלבד. גנץ מבין שביבי סמירטט אותו לחלוטין והצליח להפוך אותו ואת שותפו הבכיר לבדיחה פוליטית והכל תוך חודשים ספורים מהקמתה של ממשלת הרוטציה הדמיונית שנתניהו מעולם לא התכוון להגשים את ייעודה.

 

הסקרים נערכו יממה לאחר הכרזת גדעון סער על הקמת רשימה חדשה. לפי שעה רק הצמד האוזר והנדל הצטרף אליו ולמרות זאת בסקרים השונים מקבל סער בין 18 ל-15 מנדטים.

 

סער, איש ימין קיצוני בוודאי יותר מנתניהו ובעל נטיות דתיות כפייתיות וברית רעיונים עם החרדים, מצליח לגנוב לליכוד, לבנט ולגנץ – אשכנזי. כרגע, נתניהו וגנץ בלחץ גדול ויש להם אינטרס חבוי לדחות את הבחירות ככל הניתן.

 

מאחורי הקלעים מגששים פרקליטי שתי המפלגות שגיבשו את הסכם הרוטציה הדמיוני לנסות לבנות גלגל הצלה דו צדדי, אלא שגנץ, שהבין שביבי הרס ומחץ אותו בקלות כה גדולה, אינו יכול לשמש לו קרש מילוט, לא יוכל הלכה למעשה להסכים לדחיית התקציב, או לחילופין לשינוי הסכם הרוטציה ללא חקיקה מסודרת.

 

על פי הסקרים, נתניהו מצטמק והליכוד מאבד 10-8 מהמנדטים שיש לליכוד עתה, ובכל זאת, בשל הנדידה החזקה של הקולות ימינה אפשרית קונסטלציה שביבי ישרוד גם אחרי בחירות נוספות, בעיקר אם עד אז הציבור יהיה בהליכי התחסנות, המסחר והלימודים יפעלו והכלכלה תראה סימני התאוששות.

 

המשפט של נתניהו חדל להיות פאקטור ומה שקובע הם אלמנטים יומיומיים כלכליים ובריאותיים היכולים להביא את הליכוד לסביבות השלושים מנדטים.

 

האם גם סער יתפתה לנכלוליות של ביבי שחיסלה את כל מי שפרש מהליכוד וניסה כוחו ברשימה עצמאית.

 

 

לעומת זאת, כחול לבן זו בדיחה וגם יאיר לפיד רק יכול להשתעשע בחלום להיות ראש ממשלה. זה לא יקרה לו.

 

צריך עם זאת לחשוד מאוד בגדעון סער. עד שלא יצהיר אחרת, סער עוד עלול להמליך מחדש את ביבי תמורת כמה תיקים שמנמנים וכיבודים חלומיים.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

לידיעות דומות מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן