סער מבדל עצמו מבנט: מי שרוצה ביבי שלא יצביע עבורי

גדעון סער עשה היום צעד ענק בדרך לקץ קיסרות נתניהו ושליטתו במדינת ישראל. בניגוד לנפתלי בנט המסרב בעקשנות להתחייב שלא יחסור להיות הפודל של ביבי ויתמוך בהמשך מגוריו בבלפור, סער לא מבהיר שזה לא יקרה אלא הולך צעד אחד קדימה.

 

סער מבין שלא מספיקה אמירה נוסח בני גנץ. אף אחד לא יאמין לפוליטיקאי שיתחייב כללית לא לשבת תחת נתניהו. גנץ רמס ברגל גסה את האמון הציבורי בהבטחות.

 

לכן, סער הולך צעד אחד קדימה ואומר בראיון בערוץ 12 כי מי שרוצה שביבי ימשיך – שלא יצביע לרשימה שלו שעדיין אין לה שם.

.

סער נשאל האם הוא יכול להתחייב באופן ברור ורשמי שלא יישב תחת נתניהו ואמר במפורש: "אני מתכוון לנצח בבחירות, להביא שינוי ולהרכיב את הממשלה הבאה. העזיבה שלי היא הבעת אי אמון בנתניהו ובמה שהוא עושה למדינה ולליכוד.

.

וכאן מגיעה ההבטחה החד משמעית של סער והפנייה לציבור: ״אין סיכוי שאני עושה את כל הדרך הזו כדי להאריך את כהונתו. אני אומר זאת בבירור – מי שרוצה שנתניהו ימשיך להיות ראש ממשלה שלא יצביע בשבילי. מי שרוצה להחליף את השלטון במדינת ישראל – אני מבקש את קולו. אני מתמודד לראשות הממשלה".

.

סער התייחס להתמודדות מול בנט על הבכורה: "אני רואה בנפתלי בנט פטריוט ישראלי, אבל אני בעל הסיכוי הטוב ביותר לחבר את כל עם ישראל ואת כל התנועות הפוליטיות לממשלה. אני רואה בבנט שותף. אני לא פוסל אף מפלגה, אני בוודאי לא פוסל את המפלגות החרדיות".

.

סער אומר שחלק משרי הליכוד חושבים כמוהו אך חוששים להביע את דעתם: "שרי הליכוד, ואני מדבר עם רובם, לא אומרים משהו שונה ממה שאני אומר. הם אומרים את אותו דבר. הבעיה שלי עם נבחרי ציבור זה פער בין מה שאתה אומר בחדרים הסגורים לבין מה שהם אומרים בציבור. כל מה שאמרתי על נתניהו, הם גם אומרים".

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםביטן אושפז ומוגדר חולה קורונה קשה
המאמר הבאמדוע לטווח הארוך, קידום אתרים אורגני יותר יעיל מקידום ממומן?
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.