מבזקים

ראשי החיזבאללה בפאניקה מחשש לפעולות חיסול נגדם

5D28E3B0-F3AA-44BC-9DB7-C2696BBB336C

אתר החדשות הלבנוני אל-ג’ומהריה מפרסם עתה דיווח לפיו כוח של הקומנדו הימי הישראלי פעל באחרונה בלבנון, באזור החוף דרומית לביירות.

.

מהדיווח שפורסם לא ניתן להבין מה היתה משימת הכוח הישראלי. הלוחמים נצפו מגיעים מספינה ישראלית הם הגיעו לחוף ולאחר זמן מה שבו לים ונעלמו. במקום לא נשמעו קולות קרב. 

בחודש האחרון הגביר חיזבאללה את כוננותו ומוכנותו למהלכים צבאיים שישראל עשויה לחולל במיוחד בשכונות שבשליטת הארגון הדיעי בביירות. בחיזבאללה קיימת כוננות מתמשכת וחשש גדול בעיקר  מאז חיסולו באיראן של ראש תוכנית הגרעין האיראני, ד”ר פחריזאדה.

חיזבאללה אמנם נמנע מתגובה על החיסול בטהרן אך הלחץ עליו גובר בעולם כשעוד ועוד גורמים בינלאומיים מכריזים עליו כארגון טרור. ראשי ארגונו של חסן נסראללה חיים בנחתרת ותוך פראנויה מוחלטת. הם חוששים כל העת מפני חיסול ישראלי או מפני חטיפתם והבאתם לישראל לחקירה. 

יחד עם זאת, קיבל הארגון מסר ברור והנחיות מאיראן, לפיהם עד כניסתו של ג’ו ביידן לנשיאות ארצות הברית, על הארגון לשמר את השקט האזורי, כצעדים בוני אמון, אשר צפוי שיקדמו את הסרת הסנקציות על איראן על ידי משטרו של ביידן.

אם אכן פעל כוח קומנדו ימי ישראלי בחוף הלבנוני, ככל הנראה השאיר אחריו הכוח סימנים לחדירתו החשאית, אשר העלו את החשדות של חיזבאללה. אחרת, אם היה מתגלה כוח הקומנדו בזמן אמת, סביר היה להניח שהארגון היה פועל כנגדו בזמן אמת.

.

עצם פרסום הידיעה ותזמונה מעלה תהיות, ואפשר שמדובר בפרסום שכל תכליתו הוא לייצר הרתעה מול פעילות ישראלית פוטנציאלית, תוך הדגשת מוכנותו הצבאית של הארגון לכל פעילות מבצעית של צה”ל בכלל, ושל חיל הים בפרט.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן