מלחמת העולם השלישית כבר מתחוללת ברמת הסייבר

מלחמת העולם השלישית לא תתאפיין בפצצות, במטוסי חמקן ובצוללות אטומיות. מלחמת העולם השלישית תהיה מלחמת סייבר. בימים האלה האחרונים מתברר שמלחמת העולם כבר פרצה. היא איטית, יסודית, מסוכנת ומפחידה כשרק מביני דבר מבינים את חומרתה. הבעיה העיקרית פשוטה: הקידמה יצרה אפשרויות תקיפה בלתי ניתנות לבלימה. ארצות הברית הודתה כי האקרים חדרו למרכזי המידע הממשלתיים הרגישים ביותר. הפורצים שוהים שם במשך חודשים ארוכים, לפחות מהאביב הקודם. היקף הסודות שנגנבו הוא אדיר והנזק – בל ישוער. 

.

בעודנו מעלים את הידיעה הזו מגיע הדיווח האמריקני ולפיו האקרים הפועלים על פי החשד בשרות הקרמלין חדרו הלילה לשרתי חברת מיקרוסופט והוציאו משם כל מה שבא להם.

.

והיום גם מגיע הדיווח הזה של הד״ר אייל פינקו, מבכירי הסייבריסטים הישראליים ואף מחוצה לה.

 

וזה דיווחו: השבועיים האחרונים מתמודדת לטביה עם אחת ממתקפות הסייבר "הגדולות והמורכבות ביותר" בשנים האחרונות, כך לדבריו של שר הביטחון ארווידס אנושוסקאס.

.

מתקפת הסייבר החלה בראשית החודש, לאחר שהממשלה החדשה נכנסה לשלטון, ובמהלכה נתקפו כ- 22 אתרים של השלטון המקומי במדינה.

לאחר שהושגה שליטה על ידי התוקפים באתרי האינטרנט, הם פרסמו באתרים מאמרים, הכוללים טענות לגבי שחיתות שלטונית, לרבות שחיתות בשדה התעופה הבינלאומי בעיר הבירה וטענות אודות מידע שקרי שפרסמה הממשלה לגבי מספר המתגייסים לצבא המקומי.

.

התוקפים אף עשו שימוש בהודעות דואר אלקטרוני, הנושאים שמות דומים לכתובות הדואר האלקטרוני של משרד ההגנה ומשרד החוץ.

.

הודעות כאלו נשלחו לאזרחים רבים ובהם מידע על השחיתות השלטונית הקיימת לכאורה במדינה.

זהות התוקפים אינה ידועה, ומערך הסייבר הלאומי של לטביה (NKSC) עודנו מטפל בתקיפה, המצביעה לדבריו, על הפערים ה"עצומים" הקיימים במדינה בתחום אבטחת המידע, בדגש במגזר הציבורי.

גם בישראל, הרשויות המקומיות נתקפו מספר פעמים לא מועט לרבות בתקיפות של קבוצת האנרכיסטים אנונימוס.

להערכתי, רמת החשיפה של הרשויות המקומיות לתקיפות סייבר גבוהה מאד. ברשותן של הרשויות המקומיות מידע אישי ופרטי רב אודות התושבים, כולל פרטי כרטיסי אשראי, מידע על ילדנו, ועוד. אנו עשויים להיתקל, בדומה ללטביה, באירוע דומה.

.

אם הלקחים של חברת הביטוח שירביט נלמדו, יהיה נכון לבחון את רמת המוכנות למשברי סייבר ואת רמת אבטחת המידע של הרשויות המקומיות, ויפה שעה אחת קודם.

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאמ״ן נגד המוסד בנוגע לגישה הנכונה מול איראן בעידן ביידן
המאמר הבאכל המגיעים מחו״ל מחוייבים בבידוד של שבועיים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.